Найбільше виборців, які вирішили змінити виборчу адресу, в Івано-Франківській міській громаді. На другому місці ­– Угринівська ОТГ.

За даними  Державного реєстру виборців, найбільше громадян, які вирішили змінити виборчу адресу, зареєстровано в Івано-Франківській міській громаді. Зокрема, станом на 20 серпня, 25 іванофранківців будуть голосувати не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання в інших регіонах, а 26 громадян звернулися до реєстру виборців, аби проголосувати за місцем фактичного проживання в Івано-Франківську. Ще четверо жителів Франківської ОТГ змінили виборчу адресу в межах громади.

На другому місці, за опрацьованими відомостями Держреєстру щодо зміни виборчої адреси, – Угринівська сільська громада. Там, станом на 20 серпня, у громаду прибули 10 нових виборців.

В інших громадах Івано-Франківської області змінювати виборчу адресу громадяни не поспішають. В інших громадах кількість виборців, які вирішили змінити виборчу адресу, менше 10 осіб.

Загалом в Івано-Франківській області надійшло 67 звернень виборців щодо зміни виборчої адреси у відповідну громаду. 91 людина виявила бажання голосувати за межами регіону в місці фактичного проживання. 13 громадян змінили виборчу адресу в межах регіону.

ОПОРА розробила детальну інструкцію, як людям, які живуть не за місцем реєстрації або не мають реєстрації, проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачено цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців»  у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону в заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла, що на Прикарпатті створили одну обласну, шість районних та 15 міських ТВК. Відповідно до норм виборчого законодавства на другий день після їх утворення, ТВК провели перші засідання. Щоправда, деякі члени ТВК на них не прийшли. Також ОПОРА повідомляла, що у серпні голови та члени територіальних виборчих комісій в Івано-Франківській області працюватимуть на громадських засадах, допоки офіційно не розпочнеться виборчий процес. 14 серпня на Прикарпатті партії «За майбутнє» та «Зелений тризуб» замінили своїх представників у чотирьох ТВК.

 

За коментарями звертайтеся:
Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.
тел.:+38 097 889 59 38
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.