Вже після початку передвиборчої кампанії та офіційної реєстрації політичні партії та кандидати у Вінницькій області активно продовжують надавати благодійну допомогу виборцям. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Так, на сайті газети «Чернівецькі вісті» вийшла публікація «У Чернівцях родина Віталія і Олени Бень відкрила перший в селищі комплексний спортивний майданчик». У матеріалі йдеться про те, що в селищі Чернівці Вінницької області відкрили комплексний спортивний майданчик і родина Бенів виділила на будівництво 1,5 мільйона гривень.

«Побудувати такий комплекс стало можливим завдяки державній програмі спорудження спортивних комплексів із штучним покриттям, започаткованій в 2017 році урядом Володимира Гройсмана. З державного бюджету надійшло близько 600 тис. грн, але левову частину коштів надала родина Віталія і Олени Бень, які взяли під власну опіку цей проект, виділивши на будівництво спорткомплексу близько 1,5 млн гривень», - йдеться у публікації.

Далі у матеріалі сказано, що Віталій та Олена Бень запланували брати участь у місцевих виборах від політичної партії «Українська стратегія Гройсмана». Зокрема, Віталій Бень є кандидатом у депутати Вінницької обласної ради, а Олена Бень є кандидаткою на посаду Чернівецького селищного голови.

Олександр Крижаніський, кандидат на посаду Піщанського селищного голови, написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook про те, що за його ініціативи відбувся виїзний прийом лікарів.

«Сьогодні 2.10.2020 о 10.00 в приміщенні амбулаторії сімейної медицини с. Чорномин, Піщанського району за моєї ініціативи та ініціативи депутата Вінницької обласної Ради Хребтія Я.В. відбувся виїзний прийом кардіолога та судинного хірурга Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І.Пирогова. Як судинний хірург понад п'ятдесят відвідувачів, оглянув особисто Хребтій Я.В. Сьогодні така ситуація, коли кожен з нас може зберегти життя людей навколо. І для цього потрібно не так багато - увага! Життя та здоров'я наших громадян - понад усе», - йдеться у дописі.

Також Олександр Крижанівський проінформував, що з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку він привітав зі святом працівників та жителів центру соціального обслуговування і вручив подарунки.

«Щороку з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, маю нагоду відвідати підопічних територіального центру соціального обслуговування громадян Піщанського району. Привітав зі святом працівників та жителів центру, вручив солодкі подарунки. Поспілкувався з керівництвом, підопічними, вислухав проблемні питання, яких є немало, та доклавши максимум зусиль, в найкоротші терміни обов'язково вирішу», - написав Олександр Крижанівський.

Засоби індивідуального захисту вручив лікарям Олег Легеза, який є кандидатом у депутати Вінницької обласної ради. Про це він повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«…Сьогодні обов’язок кожного з нас - захищати Вас, всебічно підтримувати та забезпечувати усіма необхідними засобами захисту…», - йдеться, зокрема, у дописі.

Активно надає допомогу народний депутат України Петро Юрчишин, який є головою Вінницької обласної організації політичної партії «За майбутнє», а також першим у списку кандидатів у депутати Вінницької обласної ради та у списку кандидатів у депутати Вінницької міської ради. Так, зокрема, на сторінці Петра Юрчишина у Фейсбуку повідомляється, що його дружина Любов разом із помічником подарували у храм, що в селі Сальниця Хмільницького району, ікону та вручили вітальний лист настоятелю храму, також відвідали храм у селі Дібрівка Хмільницького району, де привітали прихожан та вручили ікону.

«Любов Ярославівна з любов'ю, теплом та від щирого серця привітала присутніх священників та прихожан з престольним святом, побажала всім міцного здоров'я, сил, наснаги, успіхів, миру, любові, щастя і добра та вручила для храму Ікону Пресвятої Богородиці», - йдеться у дописі.

Від імені народного депутата і кандидата на місцевих виборах Петра Юрчишина вітали і з Днем машинобудівника, у Міжнародний день людей похилого віку за його дорученням помічник-консультант Василь Павленко відвідав у с. Уланів Хмільницького району Будинок пристарілих,  привітав мешканців закладу та передав від родини Юрчишиних продукти й солодощі. За дорученням народного депутата України Петра Юрчишина помічники-консультанти відвідали також будинок пристарілих «Затишок» в місті Калинівка і будинок пристарілих в селі Вівсяники Козятинського району та вручили гостинці.

Кандидат у депутати Вінницької обласної ради від політичної партії ВО «Батьківщина» Геннадій Мазур відвідав Новоободівську музичну школу та вручив музичні інструменти.

«Саме сьогодні разом з Новоободівським сільським головою Мороз Н.П. та Ободівським сільським головою Ременюком К.В. відвідали Новоободівську музичну школу, де мали можливість насолодитися виступами юних талантів. Адже перед цим нам вдалося відремонтувати духові інструменти та в свято передати для школи дві сучасних музичних труби», - написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Генндій Мазур.

Раніше ОПОРА повідомляла, що на Вінниччині активізується благодійність з «політичним відтінком». Також ОПОРА розповідала про те, що політики продовжують активно надавати благодійну допомогу виборцям.

ОПОРА інформувала також про те, що у Вінниці кандидати від «Європейської солідарності» сприяють оновленню дитячих майданчиків.

Нагадаємо, що 26 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало роз’яснення стосовно права політичних партій здійснювати благодійну діяльність: політичні партії під час провадження статутної діяльності не можуть використовувати свої майно та кошти на благодійну діяльність. Благодійна допомога в період виборчого процесу не повинна надаватись від імені політичної партії або будь-яким чином пов’язуватись із її діяльністю. Благодійна допомога від партії в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців. Вона передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років або від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років (частина 3 статті 160 Кримінального кодексу України).

ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 6 статті 57 Виборчого кодексу України, забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Згідно з частиною 2 статті 212-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення України надання виборцям, учасникам референдуму грошових коштів чи безоплатно або на пільгових умовах товарів (крім матеріалів агітації, визначених законом), пільг, переваг, подарункових сертифікатів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів за умови, що їх вартість не перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, -тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини 3 статті 160 Кримінального Кодексу України надання виборцям, учасникам референдуму, юридичним особам неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією або агітацією з референдуму, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, - караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)