Кандидати у депутати Вінницької міської ради та на посаду міського голови Вінниці від політичної партії «Європейська солідарність» беруть участь в облаштуваннях дитячих майданчиків та влаштовують розваги для дітей. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Так, 26 вересня на прибудинковій території житлових будинків, що на проспекті Юності, відбулася зустріч мешканців з кандидатом на посаду міського голови від політичної партії «Європейська солідарність» Сергієм Кудлаєнком та кандидатом у депутати Вінницької міської ради Романом Затайдухом.

Оголошення про зустріч були розміщені на дошках оголошень біля будинків та у соціальній мережі Facebook.

«На власному прикладі продемонструємо як працюють об’єднані громади. Та обговоримо найпроблемніші питання співпраці між власниками квартир та обслуговуючими організаціями. Також буде організоване дитяче свято з атракціонами та аніматорами, щоб батьки могли повноцінно обговорити усі важливі для седе запитання», - йшлося, зокрема в повідомленні.

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, під час зустрічі розповсюджували листівки з біографією кандидата у депутати Вінницької міської ради Романа Затайдуха. Ці листівки не містили вихідних даних. Також мешканці спілкувалися з представниками Європейської солідарності. У дворі було розміщено батут, де розважалися діти.

На сторінці Романа Затайдуха розміщені дописи, у яких йдеться про облаштування таких майданчиків для дітей у місті Вінниця.

Крім того, про облаштування майданчиків на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомляє кандидат у депутати Вінницької міської ради Ярослав Калетюк.

«За короткий період часу нам вдалось зініціювати облаштування дитячих майданчиків на вулицях Станіславського та Гонти, що продовжуємо робити і надалі. По можливості, намагаємось прислуховуватись до усіх прохань і звернень наших містян», - йдеться у одному з дописів.

У додатку до постанови Вінницької міської №46 ТВК від 25 вересня 2020 року, які має у своєму розпорядження ОПОРА, вказано, що Роман Затайдух та Ярослав Калетюк є зареєстрованими кандидатами у депутати Вінницької міської рада, а відповідно до постанови Вінницької міської ТВК від 25 вересня 2020 року Сергій Кудлаєнко є зарестрованим кандидатом на посаду міського голови.

ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 5 статті 51 Виборчого кодексу України, прихована передвиборна агітація, а також розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації, не позначеної відповідно до вимог цього Кодексу, забороняються. Реклама друкованих видань (газет, журналів, книг), інших товарів та послуг з використанням прізвищ чи зображень (портретів) кандидатів, назв чи символіки політичних партій - суб'єктів виборчого процесу вважається передвиборною агітацією. До передвиборної агітації також належить використання символіки (гімну, прапора, розпізнавального знака, девізу) або логотипів партії - суб'єкта відповідного виборчого процесу, використання передвиборних слоганів, гасел кандидатів, партій (організацій партій) - суб'єктів відповідного виборчого процесу, а так само повідомлення про проведення видовищних чи інших публічних заходів на підтримку партії, кандидата або про підтримку зазначених заходів кандидатами, партіями (організаціями партій) - суб'єктами відповідного виборчого процесу, а також привернення уваги до участі у таких заходах партій чи певних осіб як кандидатів.

Згідно з частиною 6 статті 57 Виборчого кодексу України, забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії. 

 
За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)