За інформацією керівництва Івано-Франківської обласної, районних та міських  виборчих комісій, які є центрами новоутворених районів, ряд кандидатів у депутати та кандидат на посаду міського голови  у встановленні строки відмовились від балотування. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

В  Івано-Франківську обласну раду відмовились балотуватись кандидати включені у виборчі списки партій: ВО «Свобода» – Василь Малетич та «Європейської солідарності» – Василь Андрейчук.

В депутати Івано-Франківської районної ради відмовилась балотуватись Анна Радчук від партії «Голос», а в Івано-Франківську міську – Ірина Шуваринська від «Української Галицької партії».

 У Калуську району раду передумали балотуватись:

  • Володимир Капустянник від політичної партії «Слуга народу»;
  • Віра Луцька від «УДАРу»;
  • Григорій Химич від «Європейської солідарності»;
  • Назарій Якимчук від «За майбутнє»;
  • Олександр Пицків від «Батьківщина».

Балотуватись у Калуську міську раду відмовились Марія Псюк від «УДАРу» та Назарій Якимчук, який був першим номером у єдиному виборчому списку від політичної партії «За майбутнє».

 У  Надвірнянську  районну раду відмовились балотуватися Оксана Клим’юк від партії «Перемога Пальчевського» та Михайло Попович від ВО «Батьківщина». А від балотування у  Надвірнянську  міську раду відмовився Степан Федорак  від «Європейської солідарності».

Від місця у Коломийській районній раді відмовились:

  • Тарас Михайлюк від «Об’єдання «Самопоміч»;
  • Оксана Боднарук від партії «За майбутнє»;
  • Надія Кінаш від «Європейської солідарності».

У Коломийську міську раду балотуватись відмовились Василь Гаврилюк від «Народного руху України» та Павло Гуня від «Національного корпусу».

У Косівську району раду відмовились балотуватись Вікторія Лосюк («УДАР») та Михайло Павлюк («Європейська солідарність»). А у Косівську міську – Андрій Лаврук та Христина Смадич від «Слуги народу».

Також у Косові зняв свою кандидатуру на посаду мера самовисуванець Роман Сверид.

У Верховинську районну раду відмовились балотуватись Андрій Цехняк та Андрій Капелюх від «Платформи громад».

Відповідно до частини першої статті 231 Виборчого кодексу до 6 жовтня включно територіальні виборчі комісії  приймають  рішення про скасування реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови на підставі відповідного звернення кандидата чи місцевої організації партії.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла, що на Прикарпатті створили одну обласну, шість районних та 15 міських ТВК. Відповідно до норм виборчого законодавства на другий день після їх утворення, ТВК провели перші засідання. Щоправда, деякі члени ТВК на них не прийшли. З 21 по 25 серпня, у визначений Виборчим кодексом термін, на Прикарпатті районні виборчі комісій формували сільські та селищні територіальні виборчі комісії. Загалом сформовано 47 ТВК.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер