18 червня в Полтаві ОПОРА зафіксувала зіпсовану зовнішню рекламну продукцію двох політичних сил – партії «Європейська солідарність» та «Опозиційна платформа «За життя». Білборди закидані чорною фарбою.

У місту було зафіксовано чотири пошкоджених білборди партії «Європейська солідарність» – два борди на перехресті вулиць Великотирнівська та Ювілейна, по вулиці Сінна та біля центрального автовокзалу.

Ще один зіпсований білборд на користь «Опозиційної платформи «За життя» розташований поблизу вулиці Великотирнівська 39.

Жоден з пошкоджених бордів не містить вихідних даних.

Станом на 19 червня ЦВК не зареєструвала виборчі списки партій «Опозиційна платформа «За життя» та «Європейської солідарності».

«Такі дії можуть розцінюватись як хуліганські дії. Так як виборчі списки цих партії ще не зареєстровані, то такі борди не можна наразі вважати агітацією. Після реєстрації друкована агітаційна продукція має містити вихідні дані», – зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

Згідно з частиною 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Згідно з частиною 1 статті 70 Закону партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

Подібні випадки псування бордів партії «Європейська солідарність» були зафіксовані ОПОРОЮ і в Ужгороді.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)