Спостерігач ОПОРИ 14 липня в Одесі зафіксував роздачу подарунків дітям від імені кандидата у народні депутати по одномандатному виборчому округу №136 (Суворовський район Одеси) Дмитра Голубова.

На дитячому майданчику по вулиці Жоліо Кюрі, між будинками 34 та 36,відбувалося свято для дітей за участі аніматорів. При цьому на майданчику розмістили рекламний щит із зображенням кандидата в нардепи Дмитра Голубова.

Під час заходу депутат Одеської міської ради від партії «Довіряй ділам» Олександр Шеремет роздавав дітям настільну гру «Монополія».  

«Звертаємо увагу кандидатів, що, відповідно до частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців. Крім того, згідно з постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 5 лютого 2016 року, надання подарунків дітям під час виборчих кампаній розцінюється як таке, що здійснюється з метою спонукання, тобто агітації їхніх батьків, які зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття і нести фінансову відповідальність за неї», - пояснив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області.

За виявленими фактами ОПОРА готує відповідну заяву до поліції.

Нагадаємо, раніше спостерігачі ОПОРИ звернулися до поліції з трьома заявами про заходи, які проводили кандидати в народні депутати на одномандатних виборчих округах Одеської області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)