З нагоди християнського свята «Яблучного спасу» іменний фонд екснардепа Володимира Струка організував розповсюдження серед мешканців Луганщини благодійної допомоги у вигляді баночок з медом.

Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганщини.

Реалізацію іціативи благодійного фонду «Володимир Струк» не приховують — рекламують у соцмережах. При цьому роздача «медової допомоги» зафіксована тільки у місті Кремінній, яке входить до 113 мажоритарного виборчого округу, в якому депутат Верховної Ради України VII скликання Володимир Струк балотувався в якості кандидата-самовисуванця на позачергових парламентських виборах 2019 року.

Сам мед видають в офісі благодійного фонду. Баночки оформлені з емблемою благодійного фонду та рекомендаціями від благодійника: «Рекомендую вживати замість цукру. Володимир Струк».

Фото зі сторінки благодійного фонду Струка

Як виявилося, мед не просто роздають, а обмінюють на певну інформацію. Про це представникам ОПОРИ розповіли місцеві мешканці. За одну 300-грамову банку людина має заповнити анкету, вказавши свої персональні дані, зокрема: прізвище, ім’я та по батькові, адресу проживання та номер мобільного телефону.

Нагадаємо, що торік напередодні виборів до Верховоної Ради України фонд «відзначився» безкоштовною роздачею окулярів, оформленням підписки на місцеву пресу, організацією «дворових свят» та концертом Павла Зіброва

Як відомо, у міжвиборчий період до факту можливого висування суб’єкта кандидатом такі дії не кваліфікуються як правопорушення.  Однак не звертати уваги на таку «благодійність» в обмін на дані виборця не можна, про що наголошує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області 

«Політики активно користуються цією прогалиною у законодавстві, разом з тим, і уразливим соціальним становищем виборців. Людям потрібно нагадувати, що невідомо, у який спосіб можуть бути використанні його особисті дані під час виборчої кампанії . Як правило, з таких “анкет прихильників” потім можуть бути розбудовані мережі з підкупу виборців», - сказав він.

Нагадаємо, відповідно до статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження (частина 2 статті 11 Закону України «Про інформацію»). Як зазначено у частинах 5, 6 статті 6 цього ж Закону, не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)