У Новогродівці під стінами міської територіальної виборчої комісії відбувається мітинг, зібралось близько 70 осіб. Всі, хто зібрався, звернулися із закликом до керівництва Новогродівської ТВК із закликом, аби враховуючи ситуацію, через яку переплутали бюлетені між округами та виявили це під час голосування, щоб ці бюлетені були визнані такими, що не підлягають врахуванню, а результати голосування за кандидатів на посаду голови міста та депутатів районної ради були враховані

Учасник мирної акції зазначив у коментарі ОПОРІ:

“Учасники мітингу схвильовані тим, що волевиявлення з обставин, які склалися сьогодні, може не відобразити реальні вподобаня виборців. Тому, бюлетені для голосування за кандидатів до міської ради необхідно визнати такими, що не підлягають врахуванню”. 

Ірина Чередниченко, голова Новогродівської комісії, у коментарі ОПОРІ зазначили: “Ми звернулись до уповноважених органів із заявами, а також за роз’ясненням до Центральної виборчої комісії. Люди зібрались на мітинг, наразі чекаємо офіційних роз’яснень, чи визнавати бюлетені дійсними чи ні.” 

На сторінці Новогродівської міської ради у Фейсбук виклали відео, на якому учасники мирного заходу надають коментарі щодо ситуації з плутаниною бюлетенів, а чинний міський голова повідомляє, що ця ситуація відома правоохоронним органам та службі безпеці України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Громадське спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА