Зранку у Новогродівці відкрились всі дільниці, але під час голосування виявилось, що бюлетені у 3 округах з 4 створених переплутані. Виявив плутанину кандидат у депутати до місцевої ради, який не знайшов себе у бюлетені.

Кандидат у депутати до місцевої ради, прийшовши на дільницю для голосування, не знайшов себе у бюлетені, після чого розпочалася перевірка. Виявилось, що бюлетені переплутані між округами. Кандидат у депутати до місцевої ради має наміри подати заяву до поліції. Новогродівська територіальна виборча комісія після консультацій з Центральною виборчою комісією продовжує роботу у звичайному режимі, голосування триває. Голова комісії у коментарі зазначила, що ТВК планує надати позов до суду на типографію, яка надрукувала бюлетені.

Відповідно до частини 25 статті 250 Виборчого кодексу України, якщо зазначені на виборчому бюлетені позначення (номер) виборчого округу та/або номер виборчої дільниці не відповідають позначенню (номеру) відповідного виборчого округу та/або номеру виборчої дільниці, на якій проводиться підрахунок голосів, такі виборчі бюлетені вважаються такими, що не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців.

За коментарями звертайтеся:

Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області

тел.:+380(50)544 29 56

email: borovska.opora@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Громадське спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)