У Києві на дільниці 800690  (220 округ, Поділ) 15 виборцям, які тимчасово змінили місце голосування, видали по два бюлетені — зі списком партій і списком кандидатів. Хоча мали давати лише перший. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

Дільниця розташована за адресою вул. Галицька, 5. Як раніше застерігав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві , масовим став випадок видачі двох бюлетенів тим людям, які по закону мають право голосувати на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі.

У частині 10 статті 2 закону “Про вибори народних депутатів” йдеться про таке:

“Виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі”.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер