Після звірств, учинених режимом владіміра путіна проти українського цивільного населення, євродепутати визнали росію державою-спонсором тероризму.

Резолюцію прийняли 494 голосами "за", 58 "проти" і 44 "утрималися".

Резюме: 

  • Євродепутати кажуть, що російські війська тероризують українське мирне населення.
  • росія скоює воєнні злочини і використовує "засоби тероризму".
  • Євродепутати закликають до подальшої міжнародної ізоляції росії.
  • Необхідно закрити та заборонити російські державні установи в ЄС, які поширюють пропаганду.
  • Дев'ятий пакет санкцій ЄС проти москви слід підготувати якнайшвидеше.

У середу, 23 листопада, Європарламент ухвалив постанову щодо останніх подій у загарбницькій війні росії проти України. Депутати підкреслюють, що навмисні напади та звірства, вчинені російськими військами проти цивільних осіб в Україні, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення міжнародного та гуманітарного права є терористичними актами і воєнними злочинами. Саме тому жвропарламентарі визнають росію державою-спонсором тероризму і державою, яка "застосовує засоби тероризму".

Потрібна правова база ЄС

Оскільки ЄС наразі не може офіційно визнати держави спонсорами тероризму, парламент закликає ЄС та його країни-члени запровадити належну правову базу та розглянути можливість додати росії до такого списку. Це призведе до низки значних обмежувальних заходів проти москви та матиме серйозні обмежувальні наслідки для відносин ЄС із росією.

Тим часом євродепутати закликають парламент включити російську воєнізовану організацію "Група Вагнера", 141-й спеціальний моторизований полк, також відомий як "кадирівці", та інші фінансовані росією збройні гугрупування до списку терористів.

Більше ізолювати Росію, завершити роботу над дев’ятим пакетом санкцій ЄС

Парламент закликає Європейський Союз до подальшої міжнародної ізоляції росії, включно з членством рф в міжнародних організаціях і органах, таких як Рада безпеки ООН. Депутати Європарламенту також хочуть, щоб дипломатичні зв’язки з росією були ще більше обмежені, контакти ЄС з офіційними представниками москви зведені до абсолютного мінімуму, а російські державні установи в ЄС, які поширюють пропаганду по всьому світу, закрили та заборонили.

На тлі ескалації терористичних актів кремля проти українського цивільного населення резолюція також закликає країни-члени ЄС якнайшвидше завершити роботу над дев’ятим пакетом санкцій проти москви. Євродепутати також хочуть, щоб країни ЄС активно запобігали, а також розслідували будь-які спроби діяти в обхід поточних санкцій і разом із Європейською комісією розглянули можливі заходи проти країн, які намагаються допомогти росії обійти обмежувальні заходи, які вже введені.

Джерело інформації: European Parliament Press room 

Нагадаємо, що Україна пропонує створити Спеціальний трибунал, тому що на сьогодні немає механізму для суду над винуватцями злочину агресії проти України.

Читайте також: Заснування трибуналу з питань агресії росії проти України: вищий рівень відповідальності як запобіжник нових конфліктів у Європі