За результатами опитування, проведеного у липні 2022 року Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ОПОРИ, 88% опитаних українців користуються інтернетом — зокрема, 79% респондентів роблять це щодня або практично щодня. 

Найбільший відсоток користування Інтернетом серед молоді до 30 років —100% опитаних є щоденними користувачами всесвітньої мережі. Із віком цей показник знижується — до 53% серед респондентів віком 60+ років.

Важливо зазначити, що 3 з 4 респондентів (75%) мають особистий телефон-смартфон. Серед молодших респондентів більше власників смартфонів — показник знижується з 96% серед осіб віком до 30 років до 49% серед осіб віком 60+ років.

78% опитаних за останні 7 днів використовували месенджери для спілкування. У середньому ті, хто користуються месенджерами, використовують 2-3 різні месенджери. Лідером серед цих програм в Україні є Viber, який зараховують до топ-2 найбільш важливих для себе месенджерів 58% респондентів, а загалом 66% за останні 7 днів користувалися ним. Далі йдуть Telegram (відповідно, 32% і 41%) і Facebook Messenger (20% і 34%). Інші месенджери менш популярні серед населення країни.

 

Результати соціологічного дослідження "Демократія, права і свободи громадян та медіаспоживання в умовах війни" можна переглянути на сайті ОПОРИ (а також завантажити звіт у форматі PDF) за посиланням

Це дослідження відбулося завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Думки і твердження, висловлені у звіті, можуть не збігатися з позицією USAID та уряду США.

За коментарями звертайтеся:

Роберт Лорян, [email protected],+38 095 571-10-66

 

Дослідження провів на замовлення ОПОРИ Київський міжнародний інститут соціології у липні 2022 року. Дослідження складалося з двох частин: щоденникового опитування і телефонних інтервʼю. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, окупованих до 24 лютого). Опитування проводилося серед дорослих (віком від 18 років) громадян України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювала влада України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не ввійшли жителі територій, тимчасово не підконтрольних владі України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% — для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%. Методом щоденникового опитування опитано 100 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та окремих районів Донецької та Луганської областей, окупованих до 24 лютого). Польовий етап дослідження тривав з 6 до 15 липня 2022 року. Опитування проводилося серед дорослих (віком від 18 років) громадян України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювала влада України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не ввійшли жителі територій, тимчасово не підконтрольних владі України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року. Серед опитаних спостерігалося пропорційне представництво за статтю. Не менш ніж 70% опитаних — з вищою освітою, зайняті у різних сферах, а також представники економічно неактивних груп. Усі учасники цікавляться подіями в Україні та за кордоном і майже щоденно споживають новини через різні медіа. Не менш ніж 30% учасників використовують російську мову для спілкування вдома.

 

Читайте також: