У Житомирській області в місті Новоград-Волинський на дільниці №181319 ВО №65 виборець помітила, що в кабінці для голосування ручка, в якій ніби-то зникає чорнило. Жінка поставила позначку на своєму папері, а прийшовши додому, чорнила не було.

Про ситуацію вона повідомила спостерігача ОПОРИ.

«Ми йшли з сусідкою голосувати, десь близько 12:00, я взяла свою ручку. Зайшла в кабінку, в мене не було з собою, був квиток, я на ньому зробила пару позначок ручкою, що була в кабінці. Просто так. Виборців на дільниці більше не було. Прийшла додому, дістаю цей квиток і я була шокована, позначки не було. Був лише слід, такий ніби, як от ручкою натискаєш, яка не пише, але кольору не було. Ішов о 14:00 сусід голосувати, я його попросила, щоб зайшов у другу кабінку і помалював на папері, щоб подивитись чи зникне чорнило. Він повернувся, показує, а там вже не той колір ручки і нічого не зникає. Я не знаю, можливо, вони поміняли», – розповіла виборець Світлана.

На дільницю викликали поліцію. Голова ДВК у коментарі ОПОРІ розповіла, що у кабінках для голосування були ручки, які видали в окружній виборчій комісії.

«Ми використали ті ручки, які нам дали на ОВК. Вони в мене залишилися ще з перших виборів. Вони були на нитках причеплені, скотчем приклеєні, щоб вони не рвалися, щоб їх ніхто не крав, проблем не було. Може вам поступила інформація, що я якісь фальсифікації роблю чи зникають чорнила? У нас всі ручки пишуть, ці ручки мені видали в ОВК. Приїхала поліція, все вилучила, ми замінили ручки знову на ті, які дали в ОВК», – зазначила голова ДВК №181319.

Голова ОВК№65 Людмила Лавринович розповіла ОПОРІ, що на дільницю також виїжджали члени ОВК.

«Ми туди виїжджали, там все нормально. Ручки в кабінках наші, ті що ми давали на дільницю. Я розписала тими ручками на папері, ось вже більше 30 хвилин пройшло і нічого не зникає. Ручки замінили», – зауважила Людмила Лавринович.  

Спостерігач ОПОРИ виявила на цій же дільниці одну неопломбовану переносну скриньку для бюлетенів.

«Скринька була порожня і неопломбована, члени комісії сказали, що вони її не використовують. Ми викликали поліцію. Інцидент усунуто», – розповіла спостерігач.

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області на дільницях не вистачає скриньок для голосування, а на чотирьох виборчих дільницях спостерігачі зафіксували видачу бюлетеня виборцю одним членом комісії, у Бердичеві в кабінці для голосування виборець сфотографувала свій бюлетень.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)