У Житомирській області спостерігачі ОПОРИ на чотирьох виборчих дільницях зафіксували видачу бюлетеня виборцю одним членом комісії.

Зокрема, на  дільницях №181345 та №181436  у Житомирі ВО №62.

«Я зробив зауваження членам комісії, що бюлетені мають видавати двоє. На що мені відповіли, що такого більше не повториться» , – розповів спостерігач ОПОРИ.

На дільниці №181369 у Житомирі була спроба видати бюлетень одним членом комісії.

«Я попередив голову комісії, вона зробила всім зауваження», – зазначив спостерігач ОПОРИ.

У селі Ставище Попільнянського району на дільниці №180905, ВО №63 (м. Бердичів). Член комісії одна видавала виборцю бюлетень. На зауваження спостерігача ОПОРИ одразу відреагували і виправили ситуацію.

Відповідно до частини 1 статті 76 закону України «Про вибори Президента України»: «При проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених у частині другій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці. Виборець розписується за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та на визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня. Після цього член виборчої комісії відокремлює від виборчого бюлетеня контрольний талон та видає виборцю виборчий бюлетень. Контрольний талон виборчого бюлетеня зберігається у члена комісії, який видав виборчий бюлетень. При цьому робити на виборчих бюлетенях будь-які інші позначки забороняється».

Як повідомляла ОПОРА, у Житомирській області на дільницях не вистачає скриньок для голосування

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Житомирській області
тел.: +38098-829-62-64
e-mail: zhytomyr@opora.org.ua
Ірина Кирилович
Комунікаційниця ОПОРИ в Житомирській області