Черкаська поліція відкрила кримінальне провадження, бо в Чигирині чоловік проголосував двічі. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

За словами спостерігачів, у Чигирині чоловік проголосував двічі. Спочатку він віддав свій голос на спецдільниці в лікарні, де перебуває на денному стаціонарі. Після чого проголосував уже на звичайній дільниці. На місце були викликані правоохоронці.

Як повідомив ОПОРІ начальник сектору комунікацій ГУНП в Черкаській області Дмитро Грищенко, за вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 158-1 ККУ. Санкція статті передбачає штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів або виправні роботами на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

Окрім цього, спостерігачі ОПОРИ повідомляють про інші порушення.

Зокрема, у Каневі на дільниці 710899 жінка порвала бюлетень, пояснивши свої дії словами: «нема за кого голосувати». Це вже четвертий подібний випадок, зафіксований на Черкащині. На місце події викликали слідчо-оперативну групу.

Загалом, станом на 19 годину в черкаській поліції зареєстрували 32 повідомлення по можливі порушення під час голосування. Найбільш поширеним лишається повідомлення про фотографування бюлетеня.

Нагадаємо, ОПОРА фіксує порушення на виборчих дільницях. Зокрема, фотографування бюлетеня, видачу бюлетеня без паспорта тощо. Також зафіксовано випадки знищення бюлетеня.

Як повідомляла ОПОРА, у день виборів на Черкащині правопорядок забезпечують 2060 працівників поліції та службовців Нацгвардії. Окрім того, цілодобове чергування здійснюють 262 рятувальники, задіяно 80 одиниць техніки. Усі дільниці попередньо перевірені «надзвичайниками».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області

тел.: 0972303533

e-mail: cherkasy@opora.org.ua

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)