Спостерігачі ОПОРИ на Черкащині фіксують порушення на виборчих дільницях.

Серед найбільш поширених – виборці фотографують свої бюлетені, чим порушують частину 1 статті 7 Закону «Про вибори Президента України», що забороняє фотографування і відеофіксацію в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування.

Наприклад, такий випадок зафіксовано на дільниці 710993 (школа № 21) в Черкасах. Голова комісії пояснила представникові ОПОРИ, що особа, яка фотографувала бюлетень, заявила що хотіла «показати чоловікові». На дільницю викликано поліцію.

Окрім того, зранку на дільниці № 710115 у Соколівці Жашківського району зафіксовано випадок видачі бюлетеня без паспорта. Члени ДВК мотивують свої дії вже традиційним «всі з одного села». Спостерігач ОПОРИ повідомив окружну виборчу комісію № 199. Зазначимо, що перелік документів вказано в частині 2 статті 2 ЗУ «Про вибори Президента Україна».

На виборчій дільниці №710981 у Черкасах людина не знайшла свого імені у списку виборців. Чоловік викликав на дільницю поліцію, яка нині розбирається у ситуації.

На дільниці 710482 у селі Зарубинці Монастирищенського району відсутній інформаційний плакат кандидата Володимира Зеленського. Члени ДВК стверджують, що його викрали невідомі. Спостерігачі ОПОРИ повідомили ОВК №200 про цей факт. Зазначимо, що, згідно з частиною 5 статті 74 ЗУ «Про вибори Президента України», у приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія в обов'язковому порядку розміщує плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори Президента України, інформаційні плакати кандидатів на пост Президента України, які розміщуються в алфавітному порядку (в порядку розміщення кандидатів у виборчому бюлетені).

Загалом, станом на 13 годину черкаська поліція уже зареєструвала 8 повідомлень про можливі правопорушення на виборчих дільницях. Інформація щодо всіх наразі перевіряється правоохоронцями.

Нагадаємо, як повідомляла ОПОРА, у день виборів на Черкащині правопорядок забезпечують 2060 працівників поліції та службовців Нацгвардії. Окрім того, цілодобове чергування здійснюють 262 рятувальники, задіяно 80 одиниць техніки. Усі дільниці попередньо перевірені «надзвичайниками».

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області

тел.: 0972303533

e-mail: cherkasy@opora.org.ua

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)