19 лютого в Карлівці Полтавської області відбулось перше засідання окружної виборчої комісії №149. Серед 40 членівОВК на засіданні склали присягу 24, комісія не набула повноважень. 

Згідно з частиною 2 статті 26 Закону України «Про вибори Президента»: повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її складу, визначеного при її утворенні, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про її утворення і скликається її головою.

Згідно з постановою ЦВК №331 ОВК №149 налічує 40 членів комісії. Засідання провели 19 лютого о 16:00, на якому були присутні та склали присягу 24 члени ОВК. 

На зауваження спостерігача ОПОРИ відносно порушення вимог ЗУ голова ОВК Ольга Алдошкіна повідомила, що у відсутніх поважні причини.

«Багато членів комісії з інших міст – Києва, Полтави. Вони не можуть в такий строк бути присутніми на засіданні»,  – повідомила голова ОВК.

«Згідно з Законом ОВК №149 набула б своїх повноважень при складанні присяги 27 членами комісії. Наразі ж комісія не має законних підстав задля початку своїх повноважень», – зауважив координатор ОПОРИ в Полтавській області Костянтин Донченко.

Нагадаємо, на Полтавщині представники РПЛ заявили про пошкодження «Ляшкобуса» - поліція перевіряє, чи було воно умисним.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області

тел.: +380990797361

e-mail: donchenko.poltava@gmail.com  

Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області

тел.: +380504062015

e-mail: lytvynenkoigor.pl@gmail.com

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)