18 лютого спостерігач ОПОРИ зафіксував пошкодження матеріалів передвиборної агітації кандидата на пост Президента України Юрія Бойка на вулиці Варненській в Одесі.

Агітаційний щит було зіпсовано фарбою. На місце події спостерігач викликав працівників поліції і склав відповідну заяву.

Як повідомили ОПОРІ в прес-службі Головного управління Національної поліції України в Одеській області, на місці працювала слідчо-оперативна група Київського відділу поліції. На даний час встановлюються обставини події та особи, які до неї причетні. Вирішується питання про правову кваліфікацію події

Водночас цього ж дня лідер громадської організації  «Вуличний фронт» Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook розмістив пост про пошкодження борда.

Відповідно до ст. 6 та ст. 11 Закону України «Про вибори Президента України» в Україні гарантуються вільні вибори, а агітаційна діяльність зареєстрованих кандидатів здійснюється на засадах законності та заборони незаконного втручання будь-кого у цей процес; рівності всіх кандидатів на пост Президента України та рівності прав партій - суб'єктів виборчого процесу; свободи передвиборної агітації.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко зазначає: «Оскільки Юрій Бойко був зареєстрований кандидатом на пост Президента України 22 січня, то зафіксовані випадки пошкодження його агітаційних матеріалів можуть мати ознаки перешкоджання агітаційної діяльності кандидата відповідно до ч. 2 ст. 157 Кримінального Кодексу України».

Нагадаємо, що раніше ОПОРА вже зверталася до поліції через пошкодження білбордів кандидатів у Президенти Андрія Садового та Анатолія Гриценка.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18