Житомирський апеляційний адміністративний суд визнав протиправними дії окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 63 (Бердичів) щодо прийняття та розгляду виборчої документації дільничних виборчих комісій та зобов’язав провести повторний перерахунок голосів.

Такому рішенню передували позов та скарги кандидата у народні депутати України Павла Жебрівського (Політична партія Українська платформа "СОБОР").

Як зазначили в прес-службі кандидата: «Довірені особи та офіційні спостерігачі Жебрівського, з огляду на очевидні та системні порушення виборчого законодавства у діях окружної виборчої комісії, звернулися до судів, де після кількаденних засідань домоглися задоволення свого позову».

Також суд скасував протокол про підсумки голосування у ВО № 63, складений 29 жовтня 2014 року.

Голова ОВК № 63 Олександр Антонович каже: «Будемо збирати засідання членів комісії та вирішувати яким чином і коли проводити перерахунок голосів. Засідання має відбутись 6 листопада».

Варто зазначити, що ОВК № 63 однією із перших в Україні встановила результати голосування. До обіду 27-го жовтня комісія оголосила, що  переможцем став самовисуванець Олександр Ревега, який лише на 800 голосів випередив кандидата Павла Жебрівського.

Нагадаємо, що тижнем раніше суд двічі відмовив у задоволені позову кандидата у депутати по ВО № 67 (Чуднів) Володимира Кропивницького, який вимагав зобов’язати ОВК здійснити частковий перерахунок голосів.

Ірина Кирилович,
прес-секретар Громадянської Мережі ОПОРА
у Житомирській області
 
За коментарями звертайтесь:
Жанна Чмут
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у Житомирській обл
(067 410 19 67)
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
 
Twitter: https://twitter.com/opora(@opora)