Окружна виборча комісія №50 (м. Покровськ, Донецька область) досі не продовжила прийом протоколів і виборчої документації від дільничних виборчих комісій. Поліція під посиленою охороною тримає приміщення ОВК та організувала коридор для пропуску тих, хто має право перебувати на засіданні. В приміщенні ОВК присутні кандидати, а під будівлею, де знаходиться виборча комісія, зібрались мітингувальники.

Спостерігачка ОПОРИ повідомляє, що станом на 14 годину ОВК №50 досі не продовжила засідання та прийом протоколів ДВК про підрахунок голосів. 4 члени комісії перебувають у приміщенні, де розпочалось засідання ОВК, на якому має здійснюватися прийом виборчої документації з ДВК, а 9 членів ОВК разом з головою виборчої комісії зачинились у окремому кабінеті.

У приміщенні ОВК присутні троє кандидатів – самовисуванець Андрій Аксьонов, висуванка від Слуги народу Тетяна Романцова та висуванець від «Опозиційного блоку» Руслан Требушкін. Біля ОВК зібралась група мітингувальників. На транспарантах які тримають мітингувальники містяться лозунги: «Кишенькова ОВК працює виключно на Руслана Требушкіна», «Ми за чесні вибори» та «Зупиніть свавілля на ОВК».

Біля ОВК поліція створила коридор для пропуску в приміщення виборчої комісії тих осіб, яких Закон наділяє правом перебування на засіданнях виборчих комісій.

Спостерігачі ОПОРИ раніше повідомляла, що 22 липня в окрузі №50 виявили розбіжності у протоколах – голову ОВК забрала «швидка», а вночі того ж дня, поліція посилила охорону ОВК №50.

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області.

тел.: 095766 52 77

e-mail: nastiona87@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)