15 червня в Нових Санжар пройшов фінальний концерт дитячого співочого конкурсу «Співаймо разом». Його організатором є потенційна кандидатка в народні депутати Лариса Босенко. За словами ведучих заходу, переможці отримали грамоти та призові винагороди. Про це повідомляють присутні на заході спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Фінальний концерт конкурсу відбувся в приміщенні Новосанжарського центру культури і дозвілля. Самої Лариси Босенко на заході не було, проте вони була присутня на відбіркових концертах. Зокрема, 13 червня в Лелюхівці. Загалом відбіркові концерти пройшли в Нехворощі (10 червня), Малій Перещепині (11 червня), Руденківці (12 червня) та Лелюхівці (13 червня).

Під час самого фіналу прямої агітації не було, проте неодноразово наголошувалося, що захід відбувається за підтримки ГО «Наша справа. Полтавщина» і безпосередньо Лариси Босенко. По завершенні конкурсу голова журі вручав переможцям грамоти і грошові призи.

Переможці відмовились спілкуватись з представниками ОПОРИ щодо отриманих винагород.

Окрім цього, в межах територіального виборчого округу №147 безкоштовно розповсюджується тижневик «Наша справа Полтавщина», на сторінках якого повідомляється, що Лариса Босенко планує висувати свою кандидатуру на виборах.

Згідно з частиною 10 статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів» подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати розпочинається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів і закінчується за тридцять днів до дня голосування. Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за двадцять п’ять днів до дня голосування.

Згідно з частиною 14 статті 74 цього ж Закону забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

«Оскільки наразі Лариса Босенко не є офіційно кандидаткою в народні депутатки, її діяльність не може бути розцінена як підкуп виборців, а лише як дочасна агітація. Проте, якщо такі дії відбуватимуться вже після реєстрації, то це може підпадати під статтю про непрямий підкуп виборців», – розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

Станом на 16 червня Лариса Босенко поки не зареєстрована в якості кандидатки в народні депутатки.

Нагадаємо, Босенко на президентських виборах була довіреною особою по виборчому округу №149 від Юлії Тимошенко.

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.