На Полтавщині усі вісім окружних виборчих комісії провели перші засідання у визначений законодавством строк та набули своїх повноважень. При цьому, зі 144 затверджених ЦВК членів ОВК на засіданнях були присутні та склали присягу 96 (66,67%).

Згідно з частиною 1 статті 31 Закону України «Про вибори народних депутатів» повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною першою статті 27цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення.

ОВК №144

Перше засідання відбулось 3 червня, на якому були присутні 12 з 18 членів ОВК. Усі прийняли присягу. Відмов не було.

ОВК №145

3 червня ОВК провела перше засідання, на якому 11 членів з 18 прийняли присягу. Деякі члени комісії, які були відсутні, повідомили про те, що на їхнє місце планується заміна.

ОВК №146

Комісія була затверджена у максимальному складі – 18 членів. Засідання пройшло 3 червня. На ньому були присутні та склали присягу 14 членів ОВК. Нараз невідомо чи плануються заміни в складі.

ОВК №147

14 членів з 18 відвідали та склали присягу на першому засіданні, котре відбулось 3 червня. Секретар комісії Валентина Лігус від партії «5.10» відмовилась від роботи в комісії. Згідно з постановою ЦВК №920 від 03.06.2019 на її місце за поданням партії було призначено Євгенія Хрустальова.

ОВК №148

Перше засідання відбулось 3 червня, на якому 10 членів ОВК з 18 були присутні та склали присягу.

ОВК №149

Перше засідання було проведене 1 червня. 10 членів ОВК з 18 прийняли присягу. Секретар комісії Олексій Хутько (суб’єкт подання – «Громадянська позиція») повідомив, що відмовляється від роботи в комісії, проте станом на 4 червня заміни не відбулося.

ОВК №150

12 членів комісії прийняли присягу на першому засіданні, яке відбулось 3 червня. Про відмову від роботи в ОВК повідомив секретар Максим Горенко (суб’єкт подання – «Партія Зелених України»). Станом на 4 червня заміни не було.

ОВК №151

2 червня комісія провела перше засідання, на якому були присутні та склали присягу 13 членів ОВК. Про відмову від роботи в комісії повідомили троє її членів. Секретар Любов Заславець («Сила і честь») була присутня на першому засіданні та склала присягу проте відмовилась від роботи. Також відмовились ще до проведення першого засідання від роботи двоє членів за поданням «Батьківщини» – Інна Демчук та Валерів Ритченко. Наразі замін ще не відбулось.

«Найчастіше члени ОВК відмовляються від роботи в комісії через інше місце проживання. Також, як повідомили нашим спостерігачам представники комісій,з великою кількістю затверджених членів ОВК їм не вдалося зв’язатись, так як вказаний не дійсний контактний номер», – повідомив  координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

Нагадаємо, найбільшу кількість посад в ОВК на Полтавщині отримали представники «Батьківщини».

 

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
 
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)