Центральна виборча комісія 31 травня утворила вісім окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України в межах Полтавської області. Усі ОВК утворені у максимальному складі по 18 членів – загалом 144. Своїх представників у складі комісій мають 24 політичні партії. Найбільше посад отримала «Батьківщина» – 15 членів ОВК представляють інтереси цієї політичної сили. При цьому 20 партій мають своїх представників в керівних складах ОВК.

Згідно з аналізом ОПОРИ, в середньому члену ОВК 46,8 років. При цьому зі 144 членів 94 – жінки та 50 – чоловіків.

З 24 партій, які мають своїх представників в складі ОВК, п’ять мають понад 10 представників:  «Батьківщина» – 15, «Радикальна партія» – 13, «Опозиційний блок» – 12, «Народний фронт» – 12, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 11. «Ліберальна партія України» має найменшу кількість членів ОВК – 1.

Що стосується посад в керівному складі – голова, заступник або секретар комісії, то «Батьківщина», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Народний фронт» та «Радикальна партія» мають по двох представників. Ще 16 політичних сил мають по одному представнику в керівному складі комісій.

Згідно з частиною 2 статті 107 Закону «Про вибори народних депутатів» окружні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених пунктом 1 частини другої статті 27 цього Закону (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), а також партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону. Кандидатури від партій - суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів, включаються до складу комісій шляхом жеребкування в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією.

Згідно з частиною 1 статті 31 Закону повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною першою статті 27 цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення.

«Під час утворення ОВК ЦВК дотрималась вимог законодавства відносно пропорційної частки в керівному складі комісій, розподіливши посади рівномірно між майже всіма політичними силами, які мають своїх представників в складі окружних комісій. ОВК мають три дні з часу їх сформування, щоб провести свої перші засідання», – підсумував координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області Костянтин Донченко.

ОПОРА нагадує, що 21 липня відбудуться позачергові вибори народних депутатів України.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області

тел.: +380990797361

e-mail: donchenko.poltava@gmail.com  

Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області

тел.: +380504062015

e-mail: lytvynenkoigor.pl@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)