Виборчий процес на позачергових виборах до Верховної Ради, які відбудуться 21 липня, стартує 24 травня. Однак є низка проблемних питань щодо забезпечення передвиборчої кампанії у відповідності до законодавства. Про це під час брифінгу 23 травня розповіла голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.

Як зазначила Сліпачук, Закон України "Про вибори народних депутатів України" містить застарілі положення, які не відповідають іншим чинним законам, неврегульовані положення.

Крім того, виборчий процес триватиме лише 58 днів, а строки і порядок проведення державних закупівель перевищують термін виборчого процесу. Як зазначили у ЦВК, це може унеможливити проведення таких процедур, як виготовлення виборчих бюлетенів, бланків протоколів про підрахунок голосів, інформаційних плакатів політичних партій тощо.

"Я сподіваюся та очікую від Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів негайного прийняття відповідних рішень, які дозволять провести позачергові вибори депутатів 21 липня 2019 року у відповідності до законів України та до найкращих демократичних європейських практик", - сказала Сліпачук.

Вона також наголосила про невідворотність виборчого процесу після його початку та додала, що ЦВК не має повноважень встановлювати конституційність чи неконституційність указів Президента, а також звертатись до Конституційного суду.