На Хмельниччині вже троє міських голів відгукнулися на пропозицію ОПОРИ і підписали декларацію підтримки Кодексу етичної поведінки під час місцевих виборів.

Першою з міських голів Хмельниччини Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час виборчого процесу підписала красилівська міська голова Ніла Островська.

«Не роздумуючи, за пропозицією Громадянська мережа ОПОРА, підписала Декларацію підтримки Кодексу етичної поведінки під час місцевих  виборів. P.S. Ніколи не застосовувала і не застосовую адмінресурс під час виборів», – написала очільниця Красилова на своїй сторінці у Facebook 9 жовтня.

Про підтримку Кодексу повідомив також міський голова Нетішина Олександр Супрунюк. Відповідна інформація розміщена на сайті Нетішинської міської ради 12 жовтня.

15 жовтня задекларував підтримку Кодексу етичної поведінки міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Зазначимо, що розроблений Громадянською мережею ОПОРА Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час виборчого процесу враховує положення українського законодавства, яке регламентує поведінку посадовців та державних службовців, у тому числі в умовах виборчого процесу. Документ містить основні етичні вимоги до поведінки посадових осіб та державних службовців з метою уникнення дій, що можуть класифікуватися як зловживання 5 типами адмінресурсу: кадровим і матеріальним, бюджетним, силовим, регуляторним та медійним. Кодекс складається з 4-х розділів: «Основні принципи поведінки посадовців та службовців під час виборчого процесу», «Правила поведінки», «Правила поведінки в соціальних мережах», «Відповідальність за порушення Кодексу». З текстом документа можна ознайомитися на сайті Громадянської мережі ОПОРА.

ОПОРА також розробила інструкцію, як підписати Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів.

За коментарями звертайтеся:

Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області

тел.: 097 935 13 90

e-mail: popyk@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)