Виноградівський сільський голова Сергій Шматенко підписав Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів 2020 року, розроблений Громадянською мережею ОПОРА.

12 жовтня у Виноградівській сільській раді було презентовано «Кодекс поведінки посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців під час місцевих виборів». Чинний сільський голова Виноградівської громади Сергій Шматенко, який балотується на цю ж посаду, підтримав ініціативу ОПОРИ та підписав декларацію підтримки Кодексу етичної поведінки під час місцевих виборів 2020 року.

«Приєднуюсь до підписання Кодексу, бо завжди працюємо в рамках закону, принципів прозорості, рівності та публічності. Дотримання етичних норм Кодексу прояв поваги до наших жителів, який позитивно впливає на розвиток та імідж громади», – коментує ОПОРІ Сергій Шматенко.

Ця ініціатива ОПОРИ викликана тим, що в українському законодавстві недостатньо врегульовані правила поведінки посадовців під час виборів, а також обмеження щодо використання адміністративних ресурсів. Підписавши Кодекс етичної поведінки посадові особи та державні службовці зобов’язуються дотримуватися принципів політичної нейтральності, прозорості та незалежності.

Із текстом Кодексу можна ознайомитися на сайті Громадянської мережі ОПОРА за посиланням. Також, ОПОРА підготувала інструкцію, за якою всі охочі посадовці та держслужбовці можуть самостійно підписати «Кодекс етичної поведінки під час місцевих виборів».

За коментарями звертайтеся:

Євгеній Гладкий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Херсонській області

тел.: +38 095 537 15 12

email: kherson@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)