У селі Давидівка Пирятинського району (ДВК 530698) спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано порушення - факт видачі виборчих бюлетнів без надання документа, що засвідчує особу виборця.

Спостерігач ОПОРИ тричі зверталась до голови виборчої дільничої комісії, наголошуючи, що ці дії порушують законодавство України. Після оскарження дій членів комісії, її намагались видалити із приміщення.

Зафіксувавши порушення, спостерігач Громадянської мережі ОПОРА повідомила на гарячу лінію, після чого голова припинила видачу бюлетнів без документа, що засвідчує особу.

POltava Piryatin golosyut bez pasportiv

POltava Piryatin golosyut bez pasportiv1

POltava Piryatin golosyut bez pasportiv2

Наразі спостерігач ОПОРИ в очікуванні оперативної групи, аби написати заяву до міліції, а потім на її основі скласти скаргу до ТВК.

ОПОРА зазначає, що згідно з частинами 1, 2 пункту 2 статті 3 Закону України “Про місцеві вибори”: “Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, є виборцями: документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Звертаємо вашу увагу, що це вже не перший випадок на виборчих дільницях області - читайте тут.

За коментарями звертайтеся:
Дар’я Черкашина
Прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА у Полтавській області
 
Анна Мосієнко
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Полтавській області
+380982856796
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.