Активісти громадської організації «Рух за реформи» облаштували велопарковку, а позафракційний депутат Київради Олег Петровець впевнено продовжує займатись благоустроєм у Дніпровському районі міста Києва.

У столичному мікрорайоні Лівобережний було встановлено близько десяти нових лавиць з логотипом «сусідам від Олега Петровця».

18 09 Petrovesh lavyshi

Крім того, Олег Петровець, що є нинішнім депутатом Київської міської ради, продовжив ремонтні роботи доріг на прибудинкових територіях у Дніпровському районі столиці. Представник Громадянської мережі ОПОРА зафіксував, як ремонтували одну з доріг біля будинку за адресою: вул. Марини Раскової, 8А. Варто додати, що робочий одяг працівників також був із відповідним логотипом «за підтримки Олега Петровця».

18 09 Petrovesh remont

Нагадаємо, що це уже не вперше, коли Олег Федорович активною займається благодійною діяльністю. Зовсім нещодавно депутат «пропонував мешканцям Лівобережного масиву та Микільської Слобідки» встановити безкоштовні лічильники, а також ініціював збір підписів за демонтаж столичних МАФів.

Варто додати, що на території сусіднього житлового масиву Березняки, членами громадської організації «Рух за Реформи» по вулиці Серафимовича, 9 була встановлена велопарковка. Згодом про дану ініціативу активісти прозвітували у мережі Фейсбук: «Цікаві проекти з невеликим бюджетом, насправді, дуже важливі і корисні для будь-якого району столиці. Тому громадським організаціям, партіям та меценатам не варто аж занадто багато думати. Зробіть, наприклад, пандус або лавочку, облаштуйте зупинку, посадіть кущі, дерева. Або велопарковка. Просто і надзвичайно ефективно. Вирішили – зробили!».

18 09 Rux za reformy

18 09 Rux za reformy1

Проте, уже за декілька днів, представник ОПОРИ, на тому ж місці, не зміг знайти вищезгаданої парковки для велосипедів, вона просто зникла.

18 09 Rux za reformy2

Варто зазначити, що до моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати неможливо довести, що такі дії є передвиборною агітацією, яка здійснюється із порушенням закону.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що відповідно до частини 4 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Хочемо наголосити, що за вчинення підкупу виборців передбачена кримінальна відповідальність. Так, у частини 3 статті 160 Кримінального кодексу України зазначено, що здійснення передвиборної агітації (агітації референдуму) шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення найменування, символіки, прапора політичної партії, вартість яких не перевищує розміру, встановленого законодавством), робіт, послуг - карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. При цьому, під неправомірною вигодою слід розуміти кошти чи інше майно, переваги, пільги, послуги або нематеріальні активи, вартість яких перевищує 3 % розміру мінімальної заробітної плати, які пропонують, обіцяють, надають чи одержують без законних на те підстав.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Савчук
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у місті Києві
066 29 28 784
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.