Тростянецька сільська виборча комісія об’єднаної територіальної громади не провела засідання 29 листопада і зареєструвала окремих кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського голови для участі у виборах 23 грудня на два дні пізніше, як того вимагає закон. Про це стало відомо представникам Громадянської мережі ОПОРА 1 грудня.

Представники ОПОРИ 1 грудня звернулися до Тростянецької сільської виборчої комісії з проханням повідомити, де було оприлюднено постанову про реєстрацію кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського голови для участі у виборах 23 грудня. У Тростянецькій ТВК повідомили, що 29 листопада засідання не було, оскільки голова виборчої комісії склала повноваження, а заміна на той час не була проведена.

Нагадаємо, що відповідно до частини 2 статті 27 ЗУ «Про місцеві вибори» засідання комісії скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника секретарем комісії. На письмову вимогу не менш як третини складу виборчої комісії голова виборчої комісії або його заступник зобов’язаний скликати засідання комісії не пізніше наступного дня після отримання такої вимоги. У разі необхідності засідання виборчої комісії може бути скликане за рішенням виборчої комісії вищого рівня.

Засідання Тростянецької сільської виборчої комісії з реєстрації кандидатів відбулось 1 грудня о 12:00. Відтак, за посаду сільського голови Тростянецької сільської ради об’єднаної територіальної громади загалом виявили бажання поборотись 2 кандидати – обидва самовисуванці.

Так, на посаду Тростянецького сільського голови об’єднаної територіальної громади претендують:

  • Зінчук Василь Федорович (висунутий шляхом самовисування);
  • Ковальчук Олександр Миколайович (висунутий шляхом самовисування).

Для участі у перших виборах до Тростянецької сільської ради ОТГ виборча комісія зареєструвала 107 кандидатів у депутати від партій: «УКРОП», Аграрна партія України, ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», «Народний фронт», БПП «Солідарність», «Громадянська позиція», Радикальна партія Олега Ляшка та шляхом самовисування.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала також кількість кандидатів в одномандатних виборчих округах.

Найбільше кандидатів у депутати зареєстровано в округах № 8 та № 21 – по 7 осіб відповідно, найменше кандидатів – 3 особи – у виборчому окрузі № 7.

В інших округах виявили бажання балотуватись: по 4 кандидати – в округах № 5-6, № 11-12, № 14 та № 18-20, по 5 кандидатів – в округах № 1-4, № 9, № 15-16 та № 22, по 6 кандидатів – в округах № 10, № 13 та № 17.

Нагадаємо, що відповідно дочастини 9 статті 41 Закону України «Про місцеві вибори», територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених участині першійстатті 38 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати.

Також нагадаємо, що Громадянська мережа ОПОРА не проводить класичне довготермінове та короткотермінове спостереження за призначеними на 23 грудня першими місцевими та додатковими виборами в об’єднаних територіальних громадах на місцях. Втім місцеві вибори є важливими та оціночними в частині належної діяльності вищого органу адміністрування виборчого процесу.

За коментарями звертайтеся:

Катерина Шарпата, представниця ОПОРИ у Волинській області

тел.: (098) 278 82 90

e-mail: volyn@opora.org.ua 

Василина Боруцька,

комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)