Одним із найпоширеніших типів скарг вступників на гарячу лінію ОПОРИ як у минулому, так і у поточному році є відмова у прийнятті документів від осіб, які мають певні вади здоров’я.

Зазвичай приймальні комісії мотивують таке рішення наявністю Переліку медичних протипоказань до прийому абітурієнтів до ВНЗ. Проте звертаємо увагу як абітурієнтів, так і працівників приймальних комісій, що вказаний Перелік (який був затверджений Наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР і Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти СРСР № 542/464 ще у 1976 році) є нечинним в силу прямої дії Конституції України. Це підтверджується Постановою Оружного адміністративного суду м. Київ від 16.03.2010 року № 3/375 (за позовом вступника до Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України за участі третьої особи Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля). А тому, відмова у прийнятті документів для участі у конкурсному відборі від осіб, що мають захворювання є неправомірною відмовою та порушує право вступника на здобуття вищої освіти.

Крім того, Громадянська мережа ОПОРА зверталася до Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я з відповідними запитами, у відповідь на які обидва міністерства підтвердили відсутність протипоказань для здобуття вищої освіти в Україні. Таким чином, сама особа повинна визначитися чи є її хвороба перешкодою для отримання конкретного фаху.

Детальніше: Наталія Радиш, юрист «гарячої лінії» - 044 222 57 27.

MON protypokazannia

MOZ protypokazannia