ОПОРА збирає охочих долучитися до оцифрування даних із виборів міського голови Києва. Працювати будемо один день, 17 серпня (вівторок) з 10:00 до 18:00. Про місце проведення повідомимо додатково. Ми вважаємо, що дані по виборчих дільницях із місцевих виборів мають бути доступні та покажемо, як це може виглядати.

Що досліджуємо

Наразі в ОПОРИ наявні копії протоколів 5 районних у місті Києві ТВК, які ми здобули в Державному архіві міста Києва (дві історії про це тут: ОПОРА відкопіювала дані 5 протоколів в архіві; міська виборча комісія говорить, що ще 5 протоклів передала до архіву). Саме із даними з половини виборчих дільниць столиці і розпочнемо роботу 17 серпня. 

Чому це викликає інтерес

Київська міська територіальна виборча комісія оголосила результати виборів лише 6 листопада 2020 року. Тобто в останній дозволений законодавством кінцевий термін. Чинний мер Віталій Кличко виграв вибори у першому турі, набравши лише трохи більше 50% голосів виборців. Результати виборів встановлювалися дуже тривалий період. Дані щодо голосування відсутні у відкритому доступі. Виникає питання: а які райони міста і дільниці найбільше підтримувала обраного мера.

Кому буде корисним цей дататон

Запрошуємо до участі громадських активістів, студентів і науковців, спеціалістів по роботі з даними та всіх зацікавлених. Давайте разом попрацюємо один день, щоб впорядкувати дані про половину дільниць міста. Після оцифрування зробимо аналіз, поділимось знахідками й викладемо у публічний доступ весь набір даних. Також хочемо показати, що з таких даних можна зробити немало цікавих аналітик/візуалізацій та інших класних речей. Коли отримаємо іншу половину, закличемо вас ще раз.

Якщо маєте бажання долучитися до ініціативи – заповніть, будь ласка, форму: https://forms.gle/ZKKfiiw9Xdesd7iZ8

Реєстрація триває до 12 серпня. Далі ми проведемо відбір та повідомимо про результати.

У разі, якщо ви хочете приїхати з іншого населеного пункту, то у нас є можливість оплатити квитки на потяг або ж автобус. 

З'явилися питання/поради/думки? Пишіть y.lisovskyj@opora.org.ua.