Вплив життєвих принципів на рівень нашого життя та стан навколишнього середовища обговорили 17 травня під час круглого столу «Європейські цінності: український вимір». Захід провели в рамках загальноєвропейської кампанії відзначення Днів Європи 2016 «RE-ФОРМУЮСЬ Європейцем!».

Висловити власні думки запросили представників Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленко, на базі якої організовано круглий стіл, Громадянської мережі ОПОРА, директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, представників Громадської організацію «Жменя», громаду міста та медіа.

18 05 16 05

Реальні приклади того, як люди впливають на своє життя через цінності, навела місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА. Розповідаючи про досвід Польщі та міст України, вона наголосила, що після різкого підвищення тарифів у Польщі люди почали економити та шукати ефективніші методи використання ресурсів. Наприклад, мешканці одного з будинків вирішили, що буде краще зробити повне утеплення фасаду і в подальшому економити на теплі. Разом з тим вони покращили зовнішній вигляд будівлі, яка потребувала ремонту.

«Цінності людей є фундаментальними у прийнятті рішень. Формування системи цінностей – процес, який триває все життя. Важливо, аби кожен зрозумів, що сам впливає на власне благополуччя та на стан навколишнього середовища. Заходи з термомодернізації – реально діючий механізм і приклад того, як люди можуть кооперуватися та вирішувати проблеми з житлом самостійно, не чекаючи на когось. Розуміння, що залишені пляшки та пакети в лісі чи під кущиком реально травмують нашу природу та не залишають можливості використовувати відходи, здатне швидко змінити вашу громаду. Але важливе таке прибирання не тільки під час толоки, а на довгий період», – наголосила координатор.

Розбирали і складові частини сталого розвитку як можливість для стабільного підвищення рівня добробуту в країні. Він передбачає, що люди будуть покращувати умови життя, бережливо використовувати наявні ресурси та поступово переходити на альтернативні джерела енергії.

Так, економія лише 1% енергії або заміна 1% викопного палива на альтернативні джерела дозволить скоротити викиди парникових газів на 396 млн т., що еквівалентно спалюванню 200 млрд м куб. газу. Подібна корисна інформація міститься в інформаційних матеріалах, підготовлених за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які отримали учасники круглого столу.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.