12 серпня у Кривому Розі активісти Громадянської мережі ОПОРА провели засідання круглого столу на тему: «Громадянин та народний депутат – як продуктивно співпрацювати». Учасниками заходу стали громадські діячі, активісти, правозахисники.

14-08-15-01

 

Під час зустрічі присутні обговорили можливості взаємодії громадськості з депутатами-мажоритарниками і поділились своїм практичним досвідом у цьому. Сергій Закалюжний, громадський консультант ОПОРИ, розказав про свої безрезультатні спроби добитися зустрічі з депутатом по 31 виборчому округу Костянтином Павловим. Навіть у телефонному режимі в приймальні мажоритарника допомогти нічим не змогли.

Своїм негативним досвідом у пошуку підтримки цього ж обраного кандидата поділились й інші запрошені особи. Зокрема, представник Громадської організації «Наша правда» Валентина Кривда розказала про те, як вона з членами батьківського колективу загальноосвітньої школи № 54 безрезультатно намагалась залучити депутата до участі у процесі протидії незаконній ліквідації школи.

Після виступів усіх доповідачів і підведення підсумків місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА підкреслив, що основною проблемою громадян була і залишається слабка правова грамотність. Саме необізнаність заважає громадянам звертатись до потрібних органів влади і користуватись тією законодавчою базою, яка може значно полегшити їм життя.

Крім того, координатор звернув увагу присутніх на Закон України 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». «Завдяки всеукраїнським та обласним програмам співфінансування для мешканців багатоповерхівок з’явилась можливість зорганізуватись і отримати таку довгоочікувану державну допомогу для здійснення ремонту своїх будівель. А це дозволить підвищити енергоефективність житла, досягнути більшого комфорту, і при цьому в подальшому дасть економію коштів при оплаті рахунків за комунальні послуги», – пояснив він.

Він роздав запрошеним інформаційні буклети та плакати з енергоощадності, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», та додав: «У зв’язку з важкою економічною ситуацією в країні, кому, як не нам, свідомим громадянам, потрібно акцентувати увагу на простих енергозберігаючих заходах, які допоможуть заощадити ресурси та власні гроші», – додав експерт.

Зацікавлені учасники круглого столу також отримали контакти, за якими зможуть проконсультуватися щодо створення ОСББ та отримання державної компенсації при проведенні енергоефективних ремонтних робіт у своїх оселях.