Opora

 

Станом на 17:45 активісти ОПОРИ зафіксували більше 12 фактів фотографування виборчих бюлетенів. Зокрема, на дільниці № 740997 по трьом фактам було викликано міліцію. По двом - затримано осіб, які фотографували, складено акт, витребувані пояснення, вилучено телефони. Спостерігачі та члени комісії були понятими. В одному ж випадку виборець, який здійснив фото фіксацію свого волевиявлення, швидко віддав телефон дружині. Тому його було відпущено.

Фотографування зафіксовано також на дільницях № 740993(у чоловіка, який здійснив фотофіксацію бюлетеня, міліцією відібрано пояснення. Він спершу казав, що фотографував бюлетень "бо так надо било", що йому за це обіцяли гречку і цукор, але потім від слів відмовився. Фотографії на телефоні міліція не виявила), 741007 та інших. На дільниці № 741023 (фото) фотографування бюлетеня виборцем завершилось видаленням фото. Правоохоронні органи, за словами активіста ОПОРИ, не знають як реагувати.

Як кажуть активісти ОПОРИ, наразі трохи потемнішало, а тому краще видно спалахи.

ОПОРА нагадує, що відповідно до ст. 159  Кримінального кодексу України, умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів або референдуму, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення громадянина, який взяв участь у виборах або референдумі, карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018