Напередодні відзначення Дня медичного працівника у Волинській області потенційні кандидати у народні депутати активно вітали фахівців галузі, вручали грамоти, дарували подарунки, а чинні нардепи нагадували, скільки коштів з держбюджету вони «залучили» для потреб медичних закладів у своїх округах. Відповідну інформацію зібрали спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

14 червня 2019 року чинний народний депутат України Ігор Гузь опублікував на своїй офіційній сторінці у Facebook допис про те, що з його ініціативи для Старовойтівського фельдшерсько-акушерського пункту Рівненської ОТГ на Любомльщині придбали нове медобладнання та меблі.

8 червня 2019 р. на місцевому телеканілі «12 канал» вийшов сюжет про те, що за сприяння народного депутата України Степана Івахіва понад 1,3 млн грн субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток в Ковельському МТМО використали для перекриття покрівлі інфекційно-неврологічного корпусу центральної районної лікарні.

«Недавно ми були, відкривали одну частину корпусу. Сьогодні ми п'ять стрічок перерізали. Це абсолютно європейський кваліфікований підхід не тільки по насиченості обладнання, лікарня фахово дуже сильно удосконалюється на очах», - зазначив у відеосюжеті Степан Івахів.

Наголосимо, що зазначений відеосюжет був опублікований на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Також 14 червня 2019 року на офіційному сайті народного депутата Ірини Констанкевич з'явилась публікація «Ірина Констанкевич привітала медичних працівників із професійним святом».

У матеріалі йдеться про те, що під час урочистостей з нагоди свята у Ківерцівському РТМО за особливі заслуги у розвитку охорони здоров`я, професіоналізм, забезпечення високого рівня надання медичної допомоги жителям області та з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника – подяками народного депутата Ірини Констанкевич нагороджені: колектив Ківерцівського районного територіального медичного об’єднання, Олександр Ващук лікар-хірург, лікар-уролог хірургічного відділення Ківерцівського РТМО, Тетяна Кисляк – сестра медична-анестезист відділення анестезіології та інтенсивної терапії Ківерцівського РТМО, Валентина Мороз – лікар неонатолог акушерсько-гінекологічного відділення Ківерцівського РТМО, Людмила Киричук – бухгалтер І категорії Ківерцівського РТМО, Оксана Ващук завідувачка неврологічного відділення Ківерцівського РТМО, Ірина Мартинюк – завідувачка інфекційного відділення Ківерцівського РТМО, Тетяна Лаговська – сестра медична хірургічного відділення Ківерцівського РТМО.

14 червня 2019 року в інформаційному агентстві «Конкурент» було опубліковано матеріал під назвою «Луцькі медики отримали подарунки від Покровського з нагоди професійного свята». У новині йдеться про те, що під час урочистостей з нагоди професійного свята медпрацівників у Луцькій міській клінічній лікарні лікарі отримали новенькі праски, електрочайники, мікрохвильові печі, дошки для прасування та іншу потрібну техніку. А привітати луцьких працівників медичної сфери прийшов співзасновник Громадянського Руху «СВІДОМІ» Тарас Шкітер.

«Від Андрія Покровського я вітаю вас із професійним святом і бажаю, щоб ваші руки ніколи не опускалися, щоб ви отримували від роботи не лише задоволення, але й відповідне матеріальне збагачення, на яке ви безумовно заслуговуєте», – зазначив Тарас Шкітер.

Також у матеріалі йдеться, що Громадянський Рух «СВІДОМІ» на чолі з Андрієм Покровським працює близько 2 років і одним із стратегічних напрямків є допомога системі охорони здоров’я у Луцьку.

Раніше Тарас Шкітер заявляв, що виявив бажання йти в політику, після чого політична партія «Голос» Святослава Вакарчука висунула його у кандидати по одномандатному виборчому округу №22 (м. Луцьк). Втім, через хвилю інформаційних повідомлень з елементами «чорного піару» проти потенційного кандидата Тарас Шкітер відмовився від участі у виборах від політичної партії. 

Омбудсменка з захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА на Волині  прокоментувала виявлені спостерігачами факти.

«Хочеться нагадати, що з того моменту, як ці особи, що так щедро перед виборами роздають подарунки та подяки,  набудуть статусу суб'єкта виборчого процесу, настає відповідальність за таку щедрість .  До осіб, які винні у підкупі виборців, можуть застосовуватися заходи кримінального та адміністративного переслідування, одночасно поряд з цим можуть застосовуватися конституційно-правові санкції, передбачені законодавством про вибори. Відповідно до ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України, передбачено відповідальність за такі дії під час передвиборчої агітації. Санкція тут – це обмеження або позбавлення волі від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю до 3 років».

Нагадаємо також, що відповідно до ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

 
 
 
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)