Відповідно до постанов Центральної виборчої комісії, станом на 15 серпня у складі територіальних виборчих комісій Вінницької області відбулося 35 замін. Найбільше своїх представників замінили політичні партії «Солідарність жінок України» та «За майбутнє». Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА.

Обласна ТВК

Так, у Вінницькій обласній територіальній виборчій комісії відбулася заміна секретаря комісії. Наталію Кузьменко від Партії промисловців та підприємців України замінено на Руслана Прилуцького. Також в обласній ТВК замінено члена комісії Олександра Стеценка від партії «Партія Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!» на Валерія Дякова. А Анастасію Хомич від політичної партії «Солідарність жінок України» замінила Олена Літвінова.

Районні ТВК

У Вінницькій, Гайсинській, Жмеринській та Хмільницькій районних територіальних виборчих комісіях відбулися заміни членів комісії від партії «Солідарність жінок України». Так, у Вінницькій районній ТВК Ларису Перепилицю замінили на Тетяну Бевз, у Гайсинській – Олексія Романчука замінено на Тетяну Миколаєнко, у Жмеринській – Євгенія Щербину замінено на Наталю Суслик, а у Хмільницькій – Сергія Козакова на Галину Фесенко.

У Тульчинській районній ТВК замінили заступника голови комісії та члена комісії. Замість заступниці голови Марії Студілко від партії «За майбутнє» призначено Світлану Лівандовську. А замість члена комісії Дмитра Боднюка від Солідарності жінок України призначено Оксану Юрченко.

Міські ТВК

У Бершадській міській територіальній виборчій комісії замінили секретаря Катерину Лісіченко від партії «Солідарність жінок України» на Тетяну Тартачну, а члена комісії Дмитра Капустяна від партії «За майбутнє» на Тетяну Попсуєнко.

У Вінницькій міській територіальній виборчій комісії замінено голову та заступника. Замість голови Наталії Ястремської від політичної партії «Команда Дніпра» призначено Дмитра Шевчука. Заступницею замість Наталії Рильської від політичної партії «Справа» стала Зоя Підкалюк. Також тут замінили трьох членів комісії. Замість Ігоря Веретинського від партії «Громадський рух «Спільна справа» призначено Маю Мельниченко, замість Романа Голубенка від Солідарності жінок України – Ірину Зелинецьку, а замість Віти Осадчої від  партії «Зелені» - Валентину Побережець.

У Гайсинській міській територіальній виборчій комісії замінили членів комісії від партій «За майбутнє» та «Солідарність жінок України». Так, відповідно, замість Віталія Стасюка призначено Олену Ткач, а замість Володимира Шаповала – Олександра Степенка.

У Гніванській, Жмеринській, Іллінецькій, Калинівській, Козятинській Ладижинській, Могилів-Подільській,  Немирівській, Хмільницької та Ямпільської міських територіальних виборчих комісіях відбулися заміни членів комісій від партії «Солідарність жінок України». Відповідно, Андрія Максименка замінили на Галину Касьян, Наталію Конончук на Жанну Скірську, Миколу Ридванського на Тетяну Ніколаєву, Наталію Юдіну на Тетяну Юрчук, Наталію Дорошко на Олену Байбак, Антоніну Валюх на Інну Третьякову, Вадима Климика на Валерія Следя, Наталію Макаренко на Наталію Кучеренко, Тетяну Датченко на Оксану Алєксєєву та Галину Стацюк на Людмилу Дмитрашик.

Також у Ладижинській міській ТВК відбулася заміна від політичної партії «За майбутнє» –  Олену Яцюру замінили на Тетяну Цехмейструк.

У Липовецькій міській територіальній виборчій комісії замінено голову. Замість Дмитра Степчука від партії «За майбутнє» призначено Ларису Величко. А замість членкині комісії Алли Тимошенко від партії «Солідарність жінок України» призначили Валентину Печолат.

У Погребищенській та Тульчинській міських територіальних виборчих комісіях своїх представників замінили партії «За майбутнє» та «Солідарність жінок України». Так, у Погребищинській міській ТВК замість Володимира Гаєвика від партії «За майбутнє» призначили Надію Бурлаку, а замість Дмитра Майкова від партії «Солідарність жінок України» - Ольгу Мартинюк.

А в Тульчинській міській ТВК замість Ірини Колесник від партії «За майбутнє» призначили Світлану Теремчук, а замість Романа Шаповаленка від партії «Солідарність жінок України» - Олексія Нікітіна.

Нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 33 Виборчого кодексу України, виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів і забезпечувати реалізацію виборчих прав громадян України, додержання та однакове застосування виборчого законодавства. У частині 4 йдеться, що територіальні виборчі комісії в межах повноважень, визначених цим Кодексом, забезпечують організацію підготовки та проведення місцевих виборів. Територіальні виборчі комісії є комісіями вищого рівня щодо всіх дільничних виборчих комісій з відповідних місцевих виборів.

Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії. 

Як раніше повідомляла ОПОРА, на Вінниччині було сформовано 25 територіальних виборчих комісій. До складу ТВК увійшли переважно жінки.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)