На Вінниччині депутати рад різних рівнів, регіональні політики і потенційні кандидати протягом поточного року надавали благодійну допомогу громадянам і закладам, роблячи це або від себе особисто, або від своїх доброчинних фондів, громадських організацій чи партійних осередків. Навесні головним приводом для цієї діяльності та для публічного інформування про неї стала пандемія коронавірусу. Нині ж, із наближенням дати місцевих виборів, спостерігається зростання такої благодійної активності «з політичним відтінком».

Так, малозабезпеченим вінничанам із наслідками пандемії допомагає боротися депутат Вінницької міської ради Вадим Кудіяров.

«Для малозабезпечених мешканців округу, куди входять частини мікрорайонів «Олієжиркомбінату» та «Військового містечка», підготовлена продуктова допомога. Планується, що допомогу отримають всі мешканці округу, які за нею звернуться», - зазначено в публікації, яка розміщена на одному із вінницьких сайтів (Вінниця.Інфо) з позначкою «Р» у кружечку.

Також на фотоілюстрації видно, що допомога розповсюджується в пакетах із написом «Ініціатива депутата Вінницької міської ради Кудіярова Вадима».

На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook політична партія «Голос» повідомила, що передала медичні рукавички: «10 600 пар ми доставили у Вінницьку районну лікарню, першу міську клінічну лікарню і в Жмеринську районну лікарню».

«Ми не виправдовуємо хабарництво в медзакладах. Але уявіть, у якій скруті лікарі, якщо з усього можливого вони просять привезти рукавички? Нам не вдасться викорінити корупцію, доки держфінансування не забезпечить таких простих речей», - йдеться на сторінці «Голос. Вінниця».

Від початку пандемії у Вінницькій області почав діяти спецфонд «СтопВірус». Допомога від цього фонду надавалася медичним закладам, але під час благодійних акцій звучало і прізвище експрем’єра та колишнього міського голови Вінниці Володимира Гройсамана.

«За ініціативи Володимира Гройсмана, Вінницького міського голови (2006-2014) і Прем’єр-міністра України (2016-2019), Сергія Моргунова, Вінницького міського голови (2016 - по теперішній час), Владислава Скальського, голови Вінницької обласної адміністрації (2019 - по теперішній час) – ми відкриваємо окремий «Спецфонд СтопВірус», - повідомлялося у березні на сайті БФ «Подільська громада». 

Крім благодійної допомоги, фонд також привозив у лікарні цукерки.

«Увесь минулий тиждень наш фонд працював як Солодка Фабрика Добра. Запитаєте чому? Завдяки солодкому вкладу від соціально-відповідального бізнесу - Кондитерська компанія «Лукас», ми мали змогу сформувати невеличкі пакунки солодощів для родин лікарів та лікарок, які увесь цей час були на передовій боротьби із коронавірусом. 3,5 тонн цукерок було передано лікарям та лікаркам у 46 медичних заклади міста Вінниці та Вінницької області», - йдеться у дописі Фонду.

Проте 21 липня на тій же сторінці з’явилася інформація про призупинення діяльності згаданого спецфонду.

Благодійну допомогу лікарням Вінниччини надає і політична партія «Європейська Солідарність». Про цю свою діяльність вона інформує на сторінці у соціальній мережі Facebook. Також у червні та в серпні до Вінниці приїжджав Петро Порошенко, аби особисто передати лікарням області тестові системи і медичне обладнання. Також представники партії відвідували медичні заклади, відаючи лікарів зі святом Яблуневого Спасу.

Про допомогу багатодітним родинам розповів на своїй сторінці у Фейсбуку колишній віцепрем’єрміністр, а нині депутат Вінницької обласної ради Володимир Кістіон.

«Сьогодні на Ямпільщині вперше багатодітні родини отримали 1500 піц Dr.Oetker (Німеччина) від Благодійного Фонду Вінниця - комфортне та безпечне місто. Таку допомогу вінничани отримують вже понад 5 років», написав Володимир Кістіон, подякувавши іншому депутатові облради Андрію Ковальову, який очолює згаданий фонд.

Активну доброчинну діяльність веде і народна депутатка України Лариса Білозір. На своїй сторінці у соціальній мережі Facebook вона постійно інформує про роботу в окрузі, зокрема про участь очолюваної нею ГО «Життя та розвиток громад» у співфінансуванні проєктів у населених пунктах округу.

Про свою доброчинність, зокрема про сприяння у встановленні в селах дитячих майданчиків, звітує у Фейсбуку також народний депутат Геннадій Вацак.

Народний депутат Микола Кучер на своїй сторінці інформує про фінаесування проєктів громад Громадською організацією «Соціальний центр МХП». «Шановні земляки, ми продовжуємо інформувати вас про фінансування ГО «Соціальний центр МХП» проєктів громад 17-го округу, що стали переможцями у 17 Обласному конкурсі розвитку територіальних громад та аналогічних районних конкурсів», - написав Микола Кучер.

Раніше ОПОРА писала про благодійну допомогу від ГО «Соціальні ініціативи Мейдича Олега».

Нагадаємо, відповідно до ч. 1 та ч. 5 ст. 195 Виборчого кодексу України, офіційно виборчий процес на цих місцевих виборах розпочинається 5 вересня 2020 року, за 50 днів до дня голосування.

Після початку виборчого процесу такі дії можуть мати ознаки непрямого підкупу виборців. Відповідно до ч. 6 ст. 57 Виборчого кодексу України, забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)