Кандидат на посаду голови Оліївської територіальної громади Житомирської області  Анатолій Мельниченко 27 вересня подарував церквам дві ікони.

Разом з депутатами сільської ради Анатолій Мельниченко, з привітаннями та подарунками  відвідали Зороківську ПЦУ ім. Василя Великого та УПЦ ім. Дмитрія Солонського в селі Кам'янка.

Про це він прозвітував на своїй сторінці у Facebook та на сторінці “Анатолій Мельниченко - кандидат на посаду Оліївського сільського голови”.

“Шановні жителі Оліївської громади! Вітаю всіх вас зі святом Воздвиження Чесного Хреста Господнього. Відвідали з колегами-депутатами храми в селі Кам’янка та Зороків. Намагаємося знаходити можливість, аби храми в наших селах отримували необхідну підтримку”,  – йдеться у повідомленні.

У коментарі ОПОРІ Віктор Мельниченко зазначив, що придбав подарунки за власні кошти.

“Це мої власні кошти. Зареєстрований кандидатом 19 вересня”, – зазначив Мельниченко.

Координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області зауважує:

“Подібні активності під час виборів не є прийнятними і можуть розцінюватися як непрямий підкуп виборців. Кандидатам варто обмежити свою благодійність по відношенню до виборців під час балотування до рад чи на посаду голів рад. Що стосується діяльності Анатолія Мельниченка, то тут оцінку дій кандидата мають давати правоохоронні органи”.

Згідно з частиною 6 статті 57 Виборчого кодексу забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії. 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)