Ввечері, 28 серпня, Національна поліція затримала фуру із гуманітарною допомогою, яка призначалась населенню від благодійного фонду народного депутата від партії «Наш Край» Сергія Шахова.

Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганщини. 

Так, ввечері, 28 серпня, голова благодійного фонду Сергія Шахова Юлія Погорєлова на своїй сторінці у Фейсбук та місцевих групах розповсюдила повідомлення про те, що співробітники поліції вилучили фуру із гуманітарною допомогою , яка доставляла її в Луганську область. Погорєлова зауважує, що підґрунтям для затримання стало кримінальне провадження про підготовку підкупу виборців на прийдешніх місцевих виборах, яка, начебто, розслідується.

Крім того, у місцевих телеграм-каналах розповсюджується інформація про те, що поліція проводить масштабну спецоперацію на складах благодійного фонду Сергія Шахова. Затримано декілька фур із цукром. Зазначається, що скоріш за все, «є рішення розібратися із Шахівською «сіткою» відносно підкупу виборців».

Поліція підтвердила факт вилучення цукру. Заступник начальника відділу комунікації ГУНП в Луганській області Антон Ковалев в інтерв’ю ОПОРІ заявив, що «в рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 14, ч. 4 ст. 160 КК України, за процесуальним керівництвом прокуратури на території Луганської області проведено ряд слідчих дій в ході яких вилучені предмети, які будуть направлені на дослідження. Слідчі дії тривають». 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)