В окрузі № 100 на дільниці №350879 (м. Кропивницький, балашівська гімназія) чоловік виніс два бюлетені із дільниці.

За словами спостерігача ОПОРИ, чоловік отримав бюлетені і підійшов поспілкуватися із знайомим спостерігачем, а потім вийшов із дільниці. Виборця наздогнали працівники поліції та члени ДВК. Чоловік під футболку заховав бюлетені. Згодом поліція відібрала пояснення і направила чоловіка в кабінку для голосування. Він вийшов зі зім’ятами бюлетнями і кинув їх в скриньку для голосування.

Згідно з п. 7 ст. 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виборець не має права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам. Отримання виборчих бюлетенів від інших осіб (крім уповноваженого члена виборчої комісії, який видає виборчі бюлетені), заохочення або змушування виборців до передачі виборчого бюлетеня іншим особам шляхом підкупу, погроз або іншим способом забороняється.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)