У Києві на дільниці 800615 (221 округ, охоплює Печерськ і частина Солом'янки) виборець прийшов із паспортом дружини і отримав бюлетень.

Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

Чоловік розповів членам комісії, що йому 93 роки. Він взяв вдома усі документи, а на дільниці виявив, що це були запрошення на вибори, старі фотографії і паспорт дружини.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Виборець прийшов із паспортом дружини на дільницю.

Члени комісії видали виборцю бюлетені і він проголосував.

Обережно, у відео є нецензурна лексика.

Спостерігачі від партії «Слуга народу» викликали правоохоронців. Ті склали протокол за фактом видачі бюлетеня без паспорту на члена ДВК.

Нагадаємо, частина 3 статті 2 закону «Про вибори народних депутатів» регламентує, що:

«Документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця на виборах депутатів, є: 1) паспорт громадянина України».

Відповідно до статті 158-1 Кримінального кодексу України, надання або отримання виборчого бюлетеня особою, яка не має права його надавати чи отримувати,  — караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер