У Києві на дільниці № 800239 (ОВК 213, Деснянський район) жінка прийшла голосувати із супроводжуючою, оскільки сама погано бачить. Бюлетень вивчали і заповнювали на скриньці для  голосування. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ.

Дільниця розташована за адресою вул. Беретті Вікентія, 18.  У якийсь момент жінка, що прийшла голосувати і заповнювала бюлетень за межами кабінки, ледь не перевернула скриньку. 

Спостерігачка ОПОРИ зауважила, що волевиявлення у такий спосіб може мати ознаки порушення таємниці голосування.

«Я тоже хорошо знаю закон і  завжди його дотримуюся, якщо можна, - відреагувала спостерігачка Людмила Бойко, яка представляє кандидата-самовисуванця Вадима Онуфрійчука. - Але закон не може на все відповісти, а ви вже занадто».

На цій же дільниці кількома хвилинами раніше спостерігачка від «Європейської партії» вголос агітувала жінку на відео  голосувати за певний й номер у бюлетені.

Нагадаємо, питання таємниці голосування регламентується частиною 5 статті 85 закону «Про вибори народних депутатів»:

«Виборчі бюлетені заповнюються виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчих бюлетенів забороняється присутність у кабіні для таємного голосування інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, його довіреної особи, уповноваженої особи партії, офіційного спостерігача».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер