Перші засідання Хмельницької міської та Хмельницької обласної територіальних виборчих комісій відбулися без порушень: засідання були повноважними, члени комісій прийняли присягу. Про це повідомляють представники ОПОРИ.

На Хмельниччині 12 серпня представники ОПОРИ побували на засіданнях Хмельницької міської та Хмельницької обласної територіальних виборчих комісій.

Хмельницька обласна ТВК зібралася на перше засідання у складі 12 осіб з 18. Члени комісії прийняли присягу. На порядку денному, зокрема, – обговорення кандидатур на посаду бухгалтера ТВК. Попри жваве обговорення, рішення про призначення не прийняли. Загалом засідання тривало близько 1,5 години.

За словами голови обласної ТВК Олександра Кравцова, значна частина тих членів комісії, які не взяли участі у її першому засіданні, були відсутні в місті, оскільки не очікували, що засідання відбудеться в такі короткі строки. Як повідомив очільник комісії, усіх обдзвонювали, декого навіть двічі.

У першому засіданні Хмельницької міської ТВК взяли участь 14 з 18 членів комісії. Позаяк більше половини членів комісії були присутні, засідання було повноважним.

«Всі присутні прийняли присягу, це 14 членів комісії, окрім 4 відсутніх, які були повідомлені і завчасно, і у спосіб, визначений законом», – підсумував голова міської ТВК Віталій Швед.

Окрім членів комісій та представників ОПОРИ, на обох засіданнях були присутні журналісти місцевих медіа.

Відповідно до статті 36 Виборчого кодексу України основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою комісії, в разі його відсутності – заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника – секретарем комісії. Перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення, а наступні засідання - за необхідності. Засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини її складу. Засідання виборчої комісії скликається з обов’язковим повідомленням усіх членів комісії про час, місце проведення засідання та його порядок денний. Повідомлення про засідання може здійснюватися телефоном, електронною поштою чи з використанням інших засобів телекомунікаційного зв’язку. Особа вважається повідомленою, зокрема, у разі надсилання відповідної інформації на її контактний номер телефону, зазначений у поданні до складу відповідної виборчої комісії.

Як зазначено у статті 36 Виборчого кодексу України, на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени Центральної виборчої комісії, працівники Секретаріату Центральної виборчої комісії та Служби розпорядника Державного реєстру виборців, посадові особи відповідного територіального та регіонального представництва Центральної виборчої комісії, члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на відповідних виборах, їх довірені особи, уповноважені особи партій (організацій партій) - суб’єктів відповідного виборчого процесу, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій (організацій партій) (не більше однієї особи від одного кандидата, однієї партії (організації партії), офіційні спостерігачі від громадських організацій, які отримали дозвіл мати офіційних спостерігачів на відповідних виборах (не більше ніж двох осіб від однієї громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації). На засіданнях виборчих комісій також мають право бути присутні особи, які супроводжують осіб, зазначених у цій частині, які внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) потребують такого супроводження (частина 8 статті 36). Інші особи, крім зазначених у частині восьмій цієї статті, можуть бути присутніми на засіданні виборчої комісії тільки з дозволу або на запрошення цієї комісії, про що приймається рішення на засіданні комісії (частина 9 статті 36).

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)