10 вересня під час свого засідання Центральна виборча комісія затвердила чергові зміни у складі Харківської міської територіальної виборчої комісії. Всього за місяць у складі ТВК відбулося 8 змін серед 18 членів ТВК.

Зокрема, 10 вересня припинили повноваження Тетяни Іванісової від партії “Європейська солідарність”. Її замінила Катерина Поп. Раніше вона була членом Дніпровської міської ТВК.

Також у вересні відбулися ще зміни серед членів ТВК. Партія “Акцент” замінила Костянтина Ільїна на Артема Матвієнко. Останній ймовірно є сином голови ТВК - Олени Матвієнко (партія “Голос”).

Крім того, місцевий осередок партії “Голос” замінив Олега Міщенка на Катерину Сосіну. Раніше Сосіна була членом Харківської районної ТВК від партії “Акцент”.

Нагадаємо, що 20 серпня відбулася заміна голови міської ТВК. Замість Олени Мозгової призначили Олену Матвієнко. Окрім цієї заміни відбулися й інші.

Всього у складі Харківської міської ТВК - 18 членів.

11 вересня у Харкові офіційно розпочався виборчий процес з позачергових виборів Харківського міського голови Харківського району Харківської області, які призначені на неділю 31 жовтня 2021 року.

Відповідно до ч. 4 ст. 208 Виборчого кодексу повноваження члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії припиняються достроково, у тому числі і у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії. Подання про заміну члена виборчої комісії вноситься суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії, на паперових носіях та в електронному вигляді до відповідної виборчої комісії за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією.

До подання додаються документи, передбачені частиною дев’ятою  статті 203,  частиною четвертою  статті 204 Виборчого кодексу. Зазначене подання під час виборчого процесу, а також у період з моменту формування складу територіальних виборчих комісій до початку виборчого процесу чергових місцевих виборів підлягає обов’язковому розгляду в п’ятиденний строк, але не пізніше останнього дня перед днем голосування, а поза межами виборчого процесу - у місячний строк з дня надходження.

Згідно з абзацом 2 частини 1 статті 195 Виборчого кодексу України виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня чергових, позачергових місцевих виборів.

Відповідно до частини 1 статті 221 цього ж Кодексу право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, реалізується виборцями через місцеві організації партій або шляхом самовисування у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно з частиною 1 статті 52 цього ж Кодексу передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]