Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що 27 жовтня в другій половині дня і до вечора приміщення Конотопської ТВК було оточене протестувальниками, не задоволеними діяльністю комісії. Вони вимагають перерахунку голосів за всіма виборчими дільницями міста. 

Станом на 19:00 27 жовтня члени ТВК оголосили технічну перерву, зупинили свою роботу і залишили приміщення, проте протестувальники все ще перебували поблизу будівлі. 

О 14:00 27 жовтня 2020 року біля приміщення Конотопської міської ТВК почали збиратися люди. Як переконують присутні, вони є переважно кандидатами у депутати місцевої ради і мають сумніви у правильності підрахунку голосів. Відтак, вони вимагають повного перерахунку голосів територіальною виборчою комісією в їхній присутності. 

Як пояснив спостерігачці ОПОРИ один із протестувальників, «Я є член політичної партії «Свобода», йшов на вибори як кандидат в депутати Конотопської міської ради. У мене є сумніви щодо правильності підрахунку голосів, як на міського голову, так і на депутатів. Моя головна вимога – підрахунок голосів і перерахунок бюлетенів у присутності комісії». 

Спочатку протестувальників не допускали у приміщення, де засідає ТВК, проте згодом всередину будівлі пройшла ініціативна група. 

За словами очільниці Конотопської міської ТВК Оксани Єзерської, ТВК працювала на прийом протоколів протягом двох діб безперервно. 26 жовтня були прийняті всі протоколи, після чого ТВК оголосила технічну перерву до 14:00 27 жовтня, відтак почала знов працювати для опрацювання всіх протоколів, які були здані дільничними виборчими комісіями. «Коли ми зібрались на засідання, до нас звернулись представники партії ВО «Свобода» із вимогою щоб ми їм надали протоколи дільничних виборчих комісій, які нам здали вчора для перевірки, бо вони вважають що є фальсифікація якась. Я відмовилась це зробити, тому що протоколи ми не можемо надавати. Зараз працюємо в тому режимі, щоб опрацювати і оприлюднити результати», - заявила голова ТВК. 

Також очільниця ТВК поскаржилась на тиск, який на неї чинять протестувальники. Згодом до ТВК викликали «швидку», бо в Оксани Єзерської погіршилось самопочуття. З огляду на загострення ситуації до ТВК прибула поліція, яка вартувала поблизу будівлі. 

Нагадаємо, що відповідно до частини 9 статті 254 Виборчого кодексу України, за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, кандидатами на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довіреними особами, уповноваженими особами організацій партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Кодексу під час проведення голосування та/або підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці, територіальна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці.

Відповідно до частини 12 цієї ж статті, повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку територіальною виборчою комісією голосів виборців на виборчій дільниці мають право брати участь усі члени цієї дільничної виборчої комісії і можуть бути присутніми кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, уповноважені особи організацій партій, офіційні спостерігачі на відповідних місцевих виборах.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.