Явка виборців на проміжних виборах народного депутата на окрузі 179 станом на 16 годину складає 22,28%. Таку інформацію надала окружна виборча комісія.

Під час позачергових виборів народних депутатів України, які відбувались 21 липня 2019 року, явка виборців цього округу о 16 годині складала 41,76%.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА продовжують фіксувати незначні порушення законодавства. Зокрема, на ДВК № 630530 виборчиня голосувала за межами кабінки для голосування, порушуючи таємницю голосування. Члени виборчої комісії зробили їй зауваження.

Нагадаємо, що таємне голосування є одним з принципів виборів в Україні, зокрема, виборів народних депутатів. Він  закріплений у статті 71 Конституції України: «Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування (…) відбуваються на основі (…) таємного голосування», а також у статті 7 Закону України «Про вибори народних депутатів»: «Голосування на виборах депутатів є таємним».

Також на ДВК № 630537 невідомі пошкодили плакати з передвиборною програмою двох кандидатів у народні депутати: Ігоря Швайки та Миколи Музиченка. Дільнична виборча комісія замінила пошкоджені плакати на нові, адже мала додаткові роздруковані примірники.

Докладніше про це можна прочитати тут.

Дайджест зафіксованих порушень станом на 12:00 читайте за посиланням. 

Громадянська мережа ОПОРА здійснює незалежне спостереження за проміжними виборами народного депутата в окрузі №179. Про всі основні події читайте на нашому сайті за тегом #округ 179.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]