ОПОРА продовжує фіксувати можливі порушення виборчого законодавства на Харківщині — 18 лютого спостерігачі вчергове звернулись до поліції.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА помітили на столі при вході у приміщення Первомайської районної державної адміністрації шість пачок інформаційних бюлетенів «Солідарність», які містили ознаки агітації за чинного Президента Петра Порошенко. На першій шпальті було розміщено фотографію Петра Порошенка з підписом «Реальні справи, а не брехливі обіцянки», а на останній — стаття «Стратегічний курс Президента Порошенко — фундамент української державності».

Спостерігач ОПОРИ викликав поліцію та написав заяву про можливе порушення ч. 21 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України», відповідно до якої забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності. Також зазначений факт містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-14 КУпАП.

«Такі матеріали носять агітаційний характер, бо згідно з частиною 1 статті 58 Закону України «Про вибори Президента України», передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Подібний випадок можна трактувати як використання адміністративного ресурсу, адже матеріали, що були зафіксовані, це агітація за чинного Президента України Петра Порошенка», — коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]