Для виборів Президента України на Буковині утворено чотири окружних виборчих комісій, у яких працюватиме 148 осіб – представники 39 кандидатів. У гендерному співвідношенні – більше чоловіків. 23 члени окружних комісії офіційно проживають поза межами Чернівецької області. Попередній досвід роботи у виборчих комісіях мають 34 члена комісії.

Найбільше членів комісії зареєстровано у 201 окрузі – їх 38, найменше у 203 – 36 представників.

Що стосується гендеру, то серед 148 представників окружних виборчих комісій: 72 осіб – жінки та 76 осіб – чоловіки. Тільки у 204 окрузі у складі комісії більше жінок.

Поза межами Чернівецької області офіційно проживають 23 члени ОВК. 5 осіб з 201 округу та по 6 осіб у 202,203 та 204 округах.

Найбільше досвіду у членів комісії у 204 окрузі – 11 осіб працювали в комісії на попередніх виборах. По 9 членів у 202 та 203 окрузі теж працювали у окружних комісіях. У 201 окрузі тільки 5 осіб – досвідчених.

Вікова структура наступна: 49 членів комісії мають від 18 до 35 років, 78 представників віком від 35 до 60 років, 21 член комісії  – старше 60 років.

Відповідно до ч. 2 та 3 ст. 22 Закону України «Про вибори Президента України» окружна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією не пізніш як за сорок днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти осіб. Подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій (по одній особі до однієї виборчої комісії від одного кандидата) вносяться кандидатами на пост Президента України, які зареєстровані у Центральній виборчій комісії. Подання стосовно кандидатур до складу окружних виборчих комісій вноситься до Центральної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді не пізніш як за сорок п’ять днів до дня виборів за підписом кандидата на пост Президента України або його уповноваженого представника у Центральній виборчій комісії.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.