Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, як кандидат у Полтавські міські голови, лідер «Партії простих людей» Сергій Каплін під час зустрічей з людьми у дворах роздає присутнім кришки для консервації. На них у фірмовому стилі політичної сили написано «Олігархам і корупціонерам — кришка. Ми за партію простих людей Сергія Капліна».

Оголошення про те, що у дворі відбудеться зустріч з кандидатом у Полтавські міські голови від «Партії простих людей» Сергієм Капліним, як зафіксували спостерігачі ОПОРИ, розклеювали на дошках неподалік від місця зустрічі. Крім обговорення нагальних проблем Полтави, на листівці написали про те, що «кожному учаснику зустрічі — сувенір від Сергія Капліна».

На зустрічі у дворі багатоповерхівки у мікрорайоні Алмазний були розставлені стільці для зручності, а також розміщена квадратна конструкція з написами «Приєднуйся до Партії простих людей», «Залиш свій підпис за націоналізацію «Полтавагаз» та «Сергій Каплін — господар». Присутнім роздали програму кандидата. 

Крім обіцянок відновити комунальні підприємства та створити комунального забудовника, Сергій Каплін під час зустрічі критикував окремих конкурентів. Зокрема, Сергія Іващенка («Слуга народу») та Олександра Удовіченка («Рідне місто»). По закінченні промови відбулася роздача брендованих кришок для консервації.

«Наш однопартієць виробляє кришки для консервації. І я кажу: «Незручно з порожніми руками ходити до людей. Зроби кришок, щоб згори був напис «Олігархам і корупціонерам — кришка. Ми за партію простих людей Сергія Капліна». Я пожартував, а він так і зробив. А тепер людям подобається, роздаємо на пам’ять як сувеніри» — пояснює людям під час зустрічі Сергій Каплін.

Начальник відділу комунікацій Головного управління Національної поліції у Полтавській області Юрій Сулаєв говорить, що такі дії кандидата можуть мати ознаки непрямого підкупу виборців.

«Згідно з ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України, надання виборцям… неправомірної вигоди, що супроводжується передвиборною агітацією, згадуванням імені кандидата, назви політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, або використанням зображення кандидата, символіки політичної партії, яка висунула кандидата на відповідних виборах, караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років. Примітка у цій же статті роз’яснює, що під неправомірною вигодою слід розуміти товари (крім матеріалів агітації, визначених законом), послуги, інші матеріальні та нематеріальні активи, вартість яких перевищує 0,06 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян». Для того, аби визначити, чи було в діях кандидата правопорушення, та кваліфікувати його, у поліції вивчать фото- та відеоматеріали з місця події.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області нагадує:

«Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення про те, що політичні партії під час провадження статутної діяльності не можуть використовувати свої майно та кошти на благодійну діяльність. А благодійна допомога від партії в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців та передбачає кримінальну відповідальність за згаданою речником поліції ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України)». 

За коментарями звертайтеся:
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.