Після початку виборчої кампанії з дострокових виборів народних депутатів на Волині результати роботи  фондів нардепів чи кандидатів в нардепи активно висвітлюють на сайтах,  у ЗМІ та соціальних мережах. Окремі фонди помітно активізувалися саме після початку виборчого процесу. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА знайшли десятки повідомлень про благодійну діяльність потенційних кандидатів і уже зареєстрованих у період із 24 травня по 19 червня 2019 року.

Зауважимо, що діяльність фондів, пов’язаних із чинними чи потенційними кандидатами, найактивніше проявляється саме в одномандатних виборчих округах, де чинні народні депутати обиралися у 2014 році, або ж знову заявили про своє балотування.

Фонд Ігоря Гузя «Прибужжя»

Ігор Гузь є чинним нардепом від округу №19 (Володимир-Волинський, Любомльський, Іваничівський райони). Зауважимо, що 17 червня ЦВК зареєструвала Ігоря Гузя кандидатом у народні депутати по округу №19. Нардеп є засновником «іменного» фонду «Прибужжя», який має власний сайт. Однак новини про діяльність фонду на сайті востаннє публікували ще наприкінці 2018 року. Проте інформація про діяльність фонду іноді з’являється у місцевих ЗМІ та у соцмережі Facebook.

Так, 3 червня інтернет-видання «Кордон» розмістило матеріал «У Чорноплесах відкрили дитячий майданчик та провели турнір із волейболу». Крім інформації про залучені державні кошти та святкування, тут вказують, що на завершення вечора за сприяння Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» організували дискотеку.

9 червня на сайті «Кордон» опублікували новину про міжнародний турнір із мініфутболу, який відбувся у Любомлі. Вітав дітей помічник народного депутат Ігоря Гузя Андрій Бокоч. Він, зокрема, розповів про «спонсорування» турніру.

«Команда нардепа та Фонд Ігоря Гузя «Прибужжя» завжди охоче підтримують проведення різноманітних спортивних заходів, адже це – інвестиція у здоров’я нації, - зазначив Андрій Бокоч. – Саме тому ми радо відгукнулися на прохання бути спонсором турніру серед дітей», ‑ йдеться у публікації.

18 червня «Кордон» повідомив про підтримку фондом «Прибужжя» концерту на День міста Любомля. Зокрема, у публікації «У Любомлі побували відомі українські артисти»  вказують, що концерти квартету «Акорд» та заслуженого артиста Адама Горбатюка організували за сприяння Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя». Нагадаємо, під час святкувань зі сцени нардеп також нагадував про кошти держбюджету, які «привели» на округ.

Того ж дня на сайті з’явилася інформація про участь нардепа у святкуванні Дня села Штунь. У публікації, окрім нагадування про залучені з держбюджету кошти, йдеться про те, що за сприяння Фонду Ігоря Гузя «Прибужжя» місцевий садочок отримав ноутбук та іграшки, а школа – нові мікрофони.

Окрім того, 18 червня на офіційній Facebook-сторінці нардепа розмістили посилання із інформацією про результати змагань із мотокросу у Володимирі-Волинському. У дописі вказують, що команда фонду «Прибужжя» «підтримала» змагання.

 

Благодійний фонд Сергія Мартиняка

Сергія Мартиняк обраний народним депутатом по округу № 21 (Луцький, Рожищенський, Горохівський, Турійський, Локачнський райони). 14 червня ЦВК зареєструвала нардепа кандидатом по тому ж одномандатному округу.

На Волині діє Благодійний фонд Сергія Мартиняка, однак сайту організація не має. Відтак, інформацію про діяльність фонду можна частково почерпнути на сторінках творчого проекту «СВОЇ», який відбувається під егідою благодійного фонду Сергія Мартиняка. Його реалізовують від осені 2018 року в районах, які водять у територію округ.

У період від 24 травня по 19 червня проект долучився щонайменше до двох масштабних акцій: 6 червня відбулося святкування Дня міста Горохова, 16 – Дня міста Рожища. На встановлених на площах банерах було зазначено «За підтримки Благодійного фонду Сергія Мартиняка». У ході заходів виступали учасники творчого проекту «СВОЇ», а також відома українська артистка Тоня Матвієнко, а присутнім також дарували футболки, кашкети та сумки із символікою проекту.

 

Благодійний фонд Степана Івахіва «Патріоти Волині»

Степан Івахів обраний народним депутатом в окрузі №21 (Ковельський, Старовижівський, Шацький, Ратнівський райони). Попри те, що на Волині вже декілька років працює «іменний» благодійний фонд «Патріоти Волині», він не має власної Facebook-сторінки чи сайту. Однак, повідомлення про діяльність чи заходи «за підтримки» періодично з’являються у пресі чи на сайтах місцевих рад.

Так, 28 травня на сайті Ковельської міської ради опублікували новину про другий етап континентальної першості з мотокросу в класах мотоциклів. Відтак, у тексті зазначають, що він традиційно відбувся за підтримки, зокрема, народного депутата України Степана Івахіва та його благодійного фонду «Патріоти Волині». 

1 червня 2019 року у місті за підтримки Благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» відбувся XIII міжнародний фестиваль «Танцююче місто». Наймолодшим учасникам фестивалю від імені фонду підготували сюрприз – похід у розважальний центр.

На сайті Колодяжненської ОТГ 2 червня з’явилася публікація про те, що тут відсвяткували День села. Після завершення свята усіх запросили до розіграшу лотереї, «цінні призи для якої надав фонд Степана Івахіва».

6 червня помічник народного депутата Степана Івахіва побував на святкуванні Дня села Ростань Шацького району. Під час святкових заходів відзначили мешканців села у номінаціях: «Багатодітна сім’я», «Наймолодший житель села», «Найстарший житель села», «Найстарша подружня пара» тощо. Переможців номінацій привітав представник Благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» та вручив подарунки – плед, чайник, вентилятор, сушарку, а також зачитав вітальну листівку від нардепа.

12 червня в інтернет-виданні «ВолиньPost» з’явилась публікація про те, що у селі Пісочне та місті Ковель відкрили два нові дитячі майданчики. Ігрові майданчики для дітей придбали за кошти субвенції з Державного бюджету, які надійшли в район за поданням народного депутата України Степана Івахіва. Вартість кожного з таких об'єктів — 89 тисяч гривень. Разом з тим, у новині йдеться про те, що «стараннями благодійного фонду «Патріоти Волині» в гості до дітей приїхали веселі клоуни з ковельської дитячої студії «Капітошка», а найбільш активні учасники розваг отримали призи та подарунки від благодійників».

13 червня на офіційному сайті Ковельської міської ради опублікували новину-вітання до Дня медика. У ній, зокрема, згадують про те, що помічник народного депутата України Степана Івахіва побував на урочистостях.

«Зокрема, від імені благодійного фонду «Патріоти Волині» він привітав ковельських медичних працівників із професійним святом», - йдеться у публікації.

 

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»

Ігор Палиця – чинний голова Волинської обласної ради, якого ЦВК зареєструвала кандидатом у народні депутати по одномандатному виборчому округу №22. Іменний фонд політика має власний сайт та сторінку у соцмережі Facebook, де регулярно висвітлюють його роботу. Зауважимо, що діяльність фонду була активною від часу його заснування. Тож із початком виборчої кампанії фонд вже встиг долучитися до низки ініціатив.

Зокрема, на сайті повідомляють, що фонд виступив організатором ІІ турніру з мініфутболу серед вчителів та батьків учнів закладів загальної і середньої освіти Луцька, який відбувся 27-29 травня. Далі ж у тексті повідомляють про подарунки.

«Усі команди-учасниці та призери турніру отримали подарунки: фірмові футбольні м’ячі з логотипом Фонду. Фіналістам, окрім медалей та кубка, вручили спортивний інвентар», - йдеться у повідомленні.

31 травня тут опублікували інформацію про те, що фонд виділить 1 млн грн на обладнання для перинатального центру.

«Голова Волинської обласної ради, засновник Фонду «Тільки разом» Ігор Палиця зазначив: перинатальний центр – гордість Волині. Він додав, що Фонд виділить для центру 1 млн грн. Якщо до доброї справи долучаться інші благодійники, то вдасться купити сучасний діагностичний лабораторний аналізатор», - повідомляють на ресурсі благодійного фонду.

3 червня тут розмістили новину із інформацією про гала-концерт конкурсу «Співай за мрію!», ораторами якого виступили  телеканал «Аверс», Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» і Луцька міська рада. Конкурсанти отримали від фонду низку вартісних призів, серед яких грошові сертифікати на 3-7 тис. грн, путівки в Міжнародний дитячий центр «Артек-Буковель» та Буковель, а також сучасні мікрофони для 29-ти фіналістів.

Також деяких учасників нагородила чинна народна депутатка від одномандатного виборчого округу №23 (Маневицький, Ківерцівський, Камінь-Каширський, Любешівський райони) Ірина Констанкевич.

«Приємною несподіванкою для конкурсантів стали подарунки від народної депутатки України Ірини Констанкевич, яка завітала на гала-концерт. Вона відзначила заохочувальними призами та подяками маленьких артистів із Камінь-Каширського, Ківерцівського, Любешівського та Маневицького районів», - інформують на сайті «Тільки разом».

7 червня на сторінці розмістили матеріал за результатами публікації книги «51/14 – історія нескорених», яка розповідає історію 51 ОМБр. У тексті, зокрема, цитують авторку, яка дякує фонду за співфінансування проекту.

Потягом червня фонд забезпечив призами чи долучився до організації кількох спортивних подій. Зокрема, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» долучився до організації Міжнародного турніру з волейболу, який відбувся 2 червня.

14 червня на сайті фонду опублікували новину про результати турніру із дворового футболу серед школярів. Тож у тексті зазначають, що усі учасники отримали сувенірні подарунки від фонду, а команди, які потрапили до фіналу – шкіряні м’ячі. Аналогічні подарунки від фонду також отримали спортсмени спеціальної олімпіади.

Також 10 червня на сайті інтернет-видання «БУГ» опублікували новину про підготовку до змагань із мотокросу у Володимирі-Волинському. У публікації зазначають, що турнір відбувається за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та місцевих підприємців.

Нагадаємо, відповідно до частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей.

У частині 1 стаття 70 йдеться,  що партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер